3143

Міжнародне співробітництво та обміни є основними шляхами розвитку вищої освіти в усьому світі.

Міжнародні зв’язки сприяють реформуванню діяльності університету та охоплюють навчальний процес, трансфер технологій, організацію наукових досліджень та інноваційного розвитку університету, сприяють гармонізації системи вищої освіти з європейською, підвищенню якості підготовки фахівців, створенню умов для посилення мобільності.

Посилення впливу європейських і світових цінностей на освітню і наукову сферу університету формує додаткові можливості в усіх напрямках діяльності університету. Саме таку можливість надає Таврійському державному агротехнологічному університету Федерація Обмінів Франція-Україна, з якою ТДАТУ співпрацює з  2006 року.

Федерація Обмінів Франція-Україна створена у 1992 році і являє собою об’єднання 14 членів-асоціацій, що включають близько 900 членів. Федерація проводить свою діяльність у напрямку розвитку культурних обмінів і співробітництва з вищими навчальними закладами з метою підготовки  українських студентів, які прагнуть до відкритості по відношенню до світу. Вона надає можливість студентам отримати додаткову освіту у Франції та у майбутньому працювати для розвитку своєї країни. Підтвердженням цього є логотип Федерації – дитина, стилізована під квітку кольорів національних прапорів Франції та України, та орієнтована на небо стріла, що символізує розвиток і майбутнє.

Федерація презентує студентам багаторівневий цикл сільськогосподарських, професійних та лінгвістичних стажувань, кінцевим результатом яких є допомога у підготовці українських франкомовних висококваліфікованих фахівців, що працюватимуть у різних галузях сільського господарства. Різні етапи стажування протягом декількох років доповнюють навчання студентів у ТДАТУ. Під час освітньої практики студенти знайомляться з новітніми технологіями у сільськогосподарському виробництві Франції, з її культурою, традиціями та історією, опановують свою професію.

За весь цей час Францію відвідали більше 200 студентів різних факультетів університету. Десять років співпраці – це сільськогосподарські, професійні, лінгвістичні стажування для українських  студентів, їх переддипломне та післядипломне стажування на підприємствах Франції відповідно до їх спеціалізації та мотивації, стажування для викладачів в сільськогосподарських ліцеях та університетах (Сільськогосподарський ліцей у Сєн-Жермен де Марансен, Аграрний ліцей у департаменті Віен). Федерація  надає можливість студентам підвищити рівень своєї підготовки у галузі сільського господарства; допомогти французьким підприємствам, які працюють у аграрному секторі у наборі спеціалістів.

Співробітництво з ФОФУ – це післядипломне навчання магістрів у Франції (Анжерська Вища сільськогосподарська інженерна школа (ESA d’Angers), Політехнічний інститут ЛяСаль Бове; садівничий ліцей в Блуа, Ліцей Ісаак-Етуаль міста Пуатье); стажування або робота випускників університету на міжнародному рівні, які пройшли навчання або стажування у Франції (Лакталіс, БіотекАгрікюльтюр, Коссад Семанс, Маісадур, Сінгента,  Євраліс Семанс). Все це дозволяє молоді розширити світогляд і по-новому оцінити своє місце в своєї професії, в суспільстві, в розвитку своєї країни. Тому співпраця з Федерацією Обмінів Франція – Україна дуже добре впливає на виховання не тільки професіоналів, але і на їхню громадянську позицію.

Федерація організує літні франкомовні школи для викладачів французької мови,  метою яких є вдосконалення знань її учасників з французької мови, а також створення франкомовного середовища, де єдиною та обов`язковою мовою спілкування є французька.

28-29 листопада 2016 року в Таврійському університеті в черговий раз перебувала делегація Федерації Обмінів Франція – Україна з 4 осіб, до складу якої увійшли президент асоціації «Співробітництво Пуату – Шарант Україна» Філіп Жене, секретар Жозет Жене,  Паскаль Балавандер – керівник сільськогосподарських стажувань студентів та Катерина Арсентьева – перекладач.

Була організована та проведена конференція – презентація французьких програм Федерації з організації навчально-виробничих практик у Франції. У конференції брали участь студенти, що вже пройшли багаторівневі стажування в фермерських господарствах. Ці стажування сприяють всебічному розвитку особистості студентів, набуттю ними та удосконаленню практичного досвіду роботи.

Після конференції був проведений конкурсний відбір студентів ТДАТУ для участі у літніх (2017 р.) освітніх сільськогосподарських стажуваннях на французьких аграрних  підприємствах.

Щоб підготуватися  до співбесіди, студенти навчались французькій мові на інтенсивних курсах, які проводились на кафедрі іноземних мов ТДАТУ. Вже не перший рік на курси записуються англомовні студенти, які  успішно та швидко опановують  французьку мову. Щорічно студенти університету демонструють традиційно високий рівень володіння французькою мовою.

Цього року крім усної співбесіди всі конкурсанти повинні були пройти письмовий тест на перевірку лексичних і граматичних навичок, який показав гарні результати володіння французькою мовою.

Усі студенти успішно пройшли відбірковий конкурс. Жюрі відібрало 14 студентів на літні стажування 2017 року.

Перший рівень:

Козуб Антон 31АГ, Марченко Валерія 21 ПМ, Стриж Анастасія 31 ОП,

Бойко Анатолій 42 ПМ, Демьяненко Іван 11ПМ, Шулежко Андрій 21 ПМ.

Рівень І Bis:

Бурикін Дмитро 21 сАГ, Цуман Олександр 31 ОА, Вовк Ірина 21 МК.

Рівень ІІ Bis:

Савченко Ігор 41 АГ, Філоненко Олег 12 МБ ПМ.

Рівень ІІІ:

Кравцов Дмитро 22 МБ ЕК, Коваленко Ірина 22 МБ ЕП.

Рівень ІV:

Крамаренко Світлана 21 МБ ОА.

Адміністрація університету постійно отримує листи подяки від ФОФУ за прекрасну роботу викладацького складу з підготовки студентів до знайомства з новою культурою та новою мовою, за  сприяння проведенню міжнародних стажувань, за щорічний прийом французьких делегацій в університеті. Федерація висловлює прагнення  продовжувати дружні ділові візити та  сподівається на продовження плідної співпраці, яка дозволить розвивати і поглиблювати партнерські відносини між Францією та університетом.

М.С. Виноградова, старший викладач кафедри іноземних мов,

фахівець відділу міжнародних зв’язків