Щорічно 11 лютого за рішенням ООН відзначається Міжнародний день жінок і дівчат у науці (International Day of Women and Girls in Science). Свято встановлене резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 15 грудня 2015 року з метою досягнення повного і рівного доступу жінок і дівчаток до науки, а також забезпечення гендерної рівності й розширення прав і можливостей жінок і дівчат. Наука та гендерна рівність є важливими для досягнення Цілей сталого розвитку до 2030 року.

Українки авторитетно заявили про себе в молекулярній біофізиці, психології, наноматеріалознавстві та комп’ютерній інженерії. Наша країна посідає 12 місце за кількістю жінок-вчених у рейтингу серед 41 країни світу.

Не існує галузі науки, де немає місця для жінок. Дослідниці ТДАТУ відкривають нове й досягають нових вершин в агрономії, машинобудуванні, економіці, педагогіці. Вони почуваються в науці як риби у воді та щодня доводять: наука – це жіноча справа.

Двадцять чотири доктори наук Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного – це жінки. Вони внесли і вносять значний особистий внесок у розвиток університетської та вітчизняної науки. Ось їх імена: д.т.н. Анжела Волошина, д. с.-.г. н. Оксана Єременко, д.е.н. Діана Грибова, д.с.-г.н. Олена Данченко, д.геол.н. Людмила Даценко, д.с.-г.н Оксана Єременко, д.е.н. Анастасія Коноваленко, д.е.н. Ірина Колокольчикова, д.е.н. Дар’я Легеза, д.т.н. Ольга Лисенко, д.т.н. Віра Малкіна, д.е.н. Світлана Нестеренко, д.е.н. Вікторія Нехай, д.н.держ.упр. Ганна Ортіна, д.т.н. Олеся Прісс, д.т.н. Марина Сердюк, д.е.н. Людмила Синяєва, д.пед.н. Наталя Сосницька, д.е.н. Дар’я Трачова, д.пед.н. Олена Тітова, д.е.н Наталя Трусова, д.ф.н. Тетяна Шарова, д.е.н. Тетяна Яворська, д.е.н. Олена Яцух.

Якщо ви – дівчинка, дівчина, жінка, неважливо, звідки, неважливо, скільки вам років, і ваше серце лежить до науки – не бійтеся. Йдіть туди сміливо. Адже ніщо не зупинить жінку, яка готова працювати і робити наукові відкриття!

Окреме побажання жінкам, що вже обрали науку своїм життєвим шляхом – великих звершень, невичерпної творчої енергії та успіхів. Нехай вас не полишає натхнення та сили, бажання шукати відповіді на питання, що постають перед людством.

Наукова бібліотека щиро вітає жінок-дослідниць університету зі святом. Бажаємо творчого натхнення, плідної праці, нових ідей, проектів та успіхів у їх реалізації.

Наталія Шульга, зав. сектором
наукової бібліотеки