21 жовтня Україна вперше долучиться до святкування Міжнародного дня академічної доброчесності.

Академічна доброчесність – це мотивоване та відповідальне навчання і викладання, основа якісної освіти та шлях до формування свідомого громадянського суспільства. Категорія академічної доброчесності є всеохоплюючою. Вона стосується не лише загальної корпоративної культури університету, внутрішньої культури студента, а також включає в себе духовні засади, етичні і моральні принципи.

Наукова бібліотека як осередок доступу до інформаційних потоків розповсюджує та популяризує серед студентів і усіх користувачів правила та чесноти академічної доброчесності та спонукає дотримуватися їх.

На сайті наукової бібліотеки відкрито рубрику «Академічна доброчесність», де представлені нормативні документи, офіційні документи ТДАТУ з даного питання, перелік видань з посиланнями на повний текст тощо.

В рамках проєкту «Навчись вчитися» фахівці бібліотеки проводять заняття з академічної доброчесності зі студентами різних курсів. З першокурсниками розглядаються засади академічної доброчесності, Кодекс честі ТДАТУ, різновиди плагіату. Старші курси та магістри знайомляться з основами академічного письма, дотриманням норм законодавства про авторське право, видами бібліографічних посилань, правилами та особливостями їхнього складання і розміщування у документах.

Інформаційні заходи проходять змістовно, цікаво і корисно. Ми щиро дякуємо за співпрацю кураторам груп та викладачам: Олені Захарченко, Тетяні Бакіній, Валентині Щербині, Ірині Чкан, Олені Нестеренко, Вірі Тарасенко та іншим.

Долучайтесь до інформаційних заходів у науковій бібліотеці. Продемонструймо небайдужість до якісної освіти в Україні, – нас таких багато.

Наталя Семенюк,
зав. відділом науково-бібліографічної роботи