З 25 по 31 жовтня 2021 року триває міжнародний тиждень відкритого доступу, який цього року проходить під гаслом «Важливо, як ми відкриваємо знання: забезпечення структурної справедливості».

Міжнародний тиждень відкритого доступу – глобальний захід, який проходить вже одинадцятий рік і дає можливість академічній та дослідницькій спільноті продовжити дізнаватися про потенційні переваги відкритого доступу, ділитися своїми дослідженнями з колегами та брати активну участь у пропаганді відкритого доступу, як новою нормою в науці і дослідженнях. Офіційний хештег тижня відкритого доступу – #OAweek.

Наукова бібліотека разом з науковцями ТДАТУ активно підтримує рух відкритого доступу до наукової інформації:

• через розміщення наукових доробків професорсько-викладацького складу, співробітників та студентів ТДАТУ у електронному архіві – інституційному репозитарії ElarTSATU, який налічує майже 15 тисяч документів;
  • через створення сторінок у Вікіпедії, де розміщуються посилання на електронний архів ТДАТУ;
  • через реєстрацію Репозитарія ТДАТУ у національних та міжнародних директоріях: ROAR, Duraspace Registry, ROARMAP, Citefactor, Національний репозитарій академічних текстів тощо;
  • через розміщення електронних ресурсів наукової бібліотеки (електронної бібліотеки, ElarTSATU) на:

– корпоративному інформаційному порталі «Наука України: доступ до знань» Національної бібліотеки ім. В.І. Вернадського

– сайті Open International Access Week

УВЕСЬ ТИЖДЕНЬ (і весь рік!) –  відділ інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення (ІІ поверх, каб. № 21) і відділ науково-бібліографічної та інформаційної работи (ІІ поверх, каб. № 20)  готові відповісти на ваші запитання, побажання, вислухати ідеї та пропозиції:

• допомогти в розміщенні у відкритому доступі ваших публікацій, матеріалів до курсів,  інших дослідницьких та навчальних матеріалів;
  • розповісти про індекси цитування та імпакт-фактори журналів, секрети оформлення міжнародних публікацій, про електронні ресурси нашої університетської колекції та секрети щодо їхнього користування та основи інформаційного пошуку.

Ми готові провести для Вас групові та індивідуальні консультації за запитом!

Долучайтеся до світової спільноти у відзначенні Тижня відкритого доступу!

Зареєструйтеся на сторінці Міжнародного тижня відкритого доступу.

Приєднуйтеся до спільноти Open Access Ukraine, щоб обмінюватися думками та ділитися кращими практиками.

Зареєструйте свій захід у загальній програмі Міжнародного тижня відкритого доступу в розділі «Events».

Діліться своїми активностями на Facebook в групі @Open Access week in Ukraine з хештегами #OAweek #OAweekUA

Зробімо доступ до знань вільним!

Відділ інформаційних технологій
та комп’ютерного забезпечення