День Незалежності – це одне з найважливіших свят для українців. 24 серпня 1991 року, продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, Верховна Рада Української Республіки урочисто проголосила незалежність України та створення самостійної української держави. Символом суверенітету нашої держави стає синьо-жовтий прапор. З 2004 року Україна щорічно відзначає День Державного Прапора.

До Дня Незалежності наукова бібліотека розробила проєкт «Україна починається з нас», в рамках якого підготовлено ряд заходів: стендова виставка «Україна 3.0: літопис незалежності», тематична виставка «30 років – моя Незалежна Україна», відео-презентації – «Ти у мене єдина – Україна», «Українські династії. Сімейний альбом» та медіаогляди, віртуальні виставки, тощо.

«Ти у мене єдина – Україна» – це відео-презентація, де подана коротка розповідь про шлях України до Незалежності, її історичне минуле та сьогодення. Презентація розповідає про традиції, націю, мову, про визначних діячів та тих хто виборював свободу Батьківщини і тих, хто прославляє країну сьогодні.

Відео-презентація «Українські династії. Сімейний альбом» розповідає про визначні українські родові династії: Косачів-Драгоманових, Антоновичів, Кульчицьких, Алчевських, Лисенків, Тобілевичів, Симиренків, Скоропадських, Рильських, Терещенків, Дорошенків, тощо. Усі ці славетні родини були осередками національної свідомості і брали участь в культурному, науковому, освітньому, економічному, правовому, суспільно-політичному житті країни.

Відео-презентації та віртуальні виставки представлені на офіційному YouTube каналі наукової бібліотеки.

Україна – країна трагедій і краси, країна гарячої любові до народу, довгої вікової героїчної боротьби за його волю. Україна – це всі ми разом, в радощах і турботах, в реальних діях за майбутнє нашої Батьківщини.

З Днем Незалежності! Нехай у серці горить шевченківський вогонь любові до рідної України – країни гір і степів, швидких річок і золотих полів. Пишаймося тим, що ми – українці!

Світлана Голодова,
завідуюча відділом
наукової бібліотеки