IMG_245821-22 червня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного відбувся Перший Міжнародний науково-практичний форум «Сучасні наукові дослідження на шляху до євроінтеграції». Інноваційний захід об’єднав близько 200 представників освітніх інституцій, бізнесу, влади з різних куточків України та світу. У форумі прийняли участь науковці із Німеччини, Австрії, Бельгії, Мексики, Австралії, Португалії, Болгарії, Словаччини, Латвії, Ізраїлю, Казахстану.

Євроінтеграція є головним і незмінним зовнішньополітичним пріоритетом України, а подальша розбудова та поглиблення взаємовідносин між Україною та ЄС здійснюється на принципах політичної асоціації та економічної інтеграції.

Основними стратегічними документами для досягнення цих цілей є Угода про асоціацію між Україною та ЄС. За останні чотири роки наша держава виконала понад 140 вимог плану з візової лібералізації для отримання безвізового режиму з ЄС. Орієнтиром для подальшого розвитку України є країни-члени Євросоюзу, які мають ефективнішу державну систему управління, де громадяни є більш захищеними у своїх правах, мають більше шансів для саморозвитку, вищий рівень життя, впевненість у майбутньому. Шлях до цього орієнтиру пролягає для України через процес європейської інтеграції – внутрішні реформи, викорінення корупції, адаптацію європейських стандартів, економічну інтеграцію та політичну асоціацію з ЄС.

Розуміючи основні напрямки розвитку нашої країни ТДАТУ імені Дмитра Моторного став ініціатором проведення Міжнародного науково-практичного форуму «Сучасні наукові дослідження на шляху до Євроінтеграції». Основною метою форуму було обговорення поточного стану та перспектив розвитку сучасної науки та вимог до підготовки фахівців європейського рівня.

Міжнародний науково-практичний форум «Сучасні наукові дослідження на шляху до Євроінтеграції» став відкритим майданчиком для конструктивного діалогу на рівних позиціях представників науки та освіти України і світу із представниками сфер державного управління, бізнесу, виробництва.

Протягом першого дня відбувся науково-практичний вебінар за участю науковців із Португалії, Болгарії, Австралії, Словаччини та Мексики, на якому було обговорено стан та перспективи розвитку сучасної науки. Представники наукової спільноти мали змогу поставити іноземним колегам актуальні питання у режимі on-line.

Також у рамках форуму відбулася панельна дискусія «Аграрна політика України на шляху до Євроінтеграції», де було обговорено проблемні питання розвитку аграрної політики у контексті Євроінтеграції.

Проведення форуму супроводжувалося презентацією нового європейського університету, виставкою сучасного обладнання і технологій та результатів й можливостей застосування новітніх технологій у різних галузях науки, бізнесу і виробництва, освіти.

За результатами форуму було опубліковано збірка тез.

За матеріалами: відділ міжнародних зв’язків