До читального залу наукової бібліотеки ТДАТУ продовжують надходити нові періодичні видання.

Радимо вам звернути увагу на часописи, які надійшли у вересні та жовтні.

________

_______

_______

_______

_________

«Агрономія Сьогодні. Соя» №2: журнал практичних порад для агрономів. Цей випуск присвячений сої. Це стратегічна сільськогосподарська культура, що поєднує оптимальне забезпечення прибуткового розвитку вітчизняного землеробства і дотримання сівозміни.

Лозенко С.Соя за no-till [Текст] / С. Лозенко // Агрономія сьогодні : журнал практичних порад для агрономів. – 2020. – № 2. – С. 35-38

Стаття Семена Лозенко «Соя за no-till», у розділі «Досвід господарств» буде корисною, адже ви дізнаєтесь, як цю культуру вирощують на Півдні України й отримують найвищу рентабельність серед бобових у посушливих умовах Півдня. Це видання надає велику кількість практичної сучасної інформації з питань вирощування цієї сільськогосподарської культури. Агрономи господарств, фермери, викладачі і студенти зможуть знайти для себе багато корисних дописів про стратегії ринку сої, насінництво, сівбу, захист та живлення, збирання сої. Журнал надходить до наукової бібліотеки ТДАТУ з початку 2020 року.

«Farmer»: журнал-щомісячник. Цей часопис є надійним партнером сучасного фермера. В жовтневому випуску опубліковано статтю науковця нашого університету доктора технічних наук, член-кореспондента НААН України Володимира Надикто «Удосконалене агрегатування».

Надикто В. Удосконалене агрегатування / Надикто В. А. Аюбов, В. Кувачов, Є. Ігнатьєв // Farmer.– 2020 . – № 10 . – С. 46-47

У статті розкрито принципи агрегатування і спосіб його поліпшення на прикладі культиватора КПО-8 «Червонец». У співавторстві працювали викладачі, кандидати технічних наук: А. Аюбов, В. Кувачов, Є. Ігнатьєв.

У журналі «Овочі та фрукти» №10 радимо звернути увагу на статтю, яка може вас зацікавити:

Щербина С. Використання сидеральних добрив у овочівництві С. Щербина, С. Даценко // Овочі та фрукти . – 2020 . – № 10 . – С. 10-13

Цю публікацію написали кандидати сільськогосподарських наук, доценти Інституту овочівництва і баштанництва НААН. Користь від використання сидеральних добрив величезна. Використання посівів сидеральних культур збагачує ґрунти на органічні речовини, підвищує буферність ґрунтового розчину, знижує його кислотність, підвищує біологічну активність ґрунту та покращує його фізичні властивості – структуру, водопроникність, щільність; знижує забур’яненість посівів, збагачує орний шар на елементи живлення. Сидеральні добрива мають ряд переваг над традиційними органічними… Автори звертають увагу на те, що у виробництві існує 5 способів застосування сидеральних добрив. Детальніша інформація у статті.

У головному журналі з питань агробізнесу Пропозиція №10 опубліковано публікацію, яка може вас зацікавить :

Сухина А. «Внесення пестицидів дронами»/ А. Сухина // Пропозиція. – 2020. – №10. – С.100-105

Один із напрямів підвищення ефективності сільського господарства —використання сучасної техніки. Зокрема, застосування безпілотних літальних апаратів останнім часом досить активно розвивається в багатьох сферах людської діяльності, й сільське господарство не виняток. Безпілотні літальні апарати вже на повну використовують на полях, особливо для внесення пестицидів. Тому вже сьогодні можна сміливо спрогнозувати, що такі літальні апарати незабаром будуть у кожному сучасному господарстві.

Цікава пропозиція для тепличників! Часопис Овочівництво № 9:

Козак Г. Підготовка теплиці —найкращий старт для розвитку рослин/ Г. Козак // Овочівництво. – 2020. – №9. – С.96-99

Теплиця – це закрите приміщення, де за контрольованих умов температури, вологості, й освітлення вирощують сільськогосподарські культури, переважно овочеві, зелень і ягоди. Виробництво досить інтенсивне — за один рік можна вирощувати від одного до декількох урожаїв залежно від культури. У процесі вегетації рослин у теплиці накопичуються різноманітні хвороботворні організми та шкідливі комахи. Детальніша інформація у публікації. Цю статтю підготовлено за матеріалами доповіді Зіновії Єлінської «Підготовка теплиць до нового сезону, дезінфекція та дезінсекція», яка прозвучала на конференції «Сучасне тепличне господарство 2020», що відбулася в м. Енергодар Запорізької області.

Випуск часопису «Академія гостинності» №4 буде корисним викладачам, студентам, а також власникам готельного та ресторанного бізнесу.

Дмитрук-Шийка В. Життя по-новому / В. Дмитрук-Шийка // Академія гостинності : журнал для власників ресторанного і готельного бізнесу. – 2020. – № 4. – С. 28-30

Пандемія коронавірусу, яка охопила весь світ, диктує свої умови стосовно способу життя, ведення бізнесу, прийому гостей. Недотримання вимог безпеки може викликати чималі штрафи, недовіру гостей та зменшення їхнього потоку. Аби відповідати заходам безпеки, не створювати дискомфортні умови гостям та не втрачати дохід, треба раціонально організувати роботу готелю, зважаючи на виклики сучасності.

Цікава інформація для рестораторів, пекарів, викладачів. студентів

Лаврешин И. Микропекарни [Текст] / И. Лаврешин // Ресторатор : производственно-практический журнал. – 2020. – № 5. – С. 40-41

Незважаючи на складну економічну ситуацію, традиційний фастфуд в Україні, згідно зі звітами аналітиків, практично не зростає, як це повинно відбуватися в кризу. Один з факторів – бурхливий розвиток мікропекарень на кшталт «сімейної пекарні» і «Першої пекарні твого міста». Недорога франшиза, затребуваний продукт і реальна альтернатива фастфуду для покупців зроблять цей формат ще більш популярним.

Міжнародний науково-виробничий часопис Економіка АПК №7 пропонує корисну інформацію у публікації:

Трутенко, Г. О. Стан розвитку обслуговуючої сільськогосподарської кооперації в Україні] / Г. О. Трутенко // Економіка АПК : міжнародний науково-виробничий журнал. – 2020. – № 7. – С. 102-109

У статті виявлено та проаналізовано основні причини, що стримують розвиток сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Встановлено, що в умовах жорсткої ринкової конкуренції підприємства змушені еволюціонувати, щоб не залишитися поза межами прогресу та підприємництва. Аналіз стану розвитку сільськогосподарської обслуговуючої кооперації свідчить про необхідність докорінних змін та формування нових пріоритетів у зазначеній сфері, з урахуванням євроінтеграційних перетворень в економіці.

Журнал про мандрівки та відпочинок Міжнародний туризм. У цей не простий для мандрівок час пропонує подорож Поділлям:

Горобець, І. Вінниця і вінниччина. Магніти Поділля / І. Горобець // Міжнародний туризм : журнал про мандрівки та відпочинок. – 2020. – № 3/4. – С. 102-109

Щоб оцінити закордонні цікавинки, варто знати свої, українські. А вони часто хвилюють навіть дужче. Такою є Вінниччина, яка дарує безліч відкриттів. Високі дзвіниці та глибокі катакомби, старовинні вулички і зелений Південний Буг, старожитності й досягнення космонавтики, традиційні смаколики та об`єкти сучасного креативу, унікальні історичні постаті й душевні сучасники…

У вересневому випуску журналу Економіка України № 9 за 2020 рік опубліковано статтю у розділі «Проблеми регіонального розвитку і децентралізації»:

Тимечко, І. Р. Інституційні особливості управління власністю територіальної громади / І. Р. Тимечко // Економіка України : науковий журнал. – 2020. – № 9. – С. 37-47

У статті охарактеризовано інституційні особливості щодо володіння, користування і розпорядження майном територіальних громад. Виявлено інституційні ризики управління власністю територіальної громади. Обґрунтовано рівень ризиків у прийнятті рішень щодо управління комунальною власністю.

Світлана Орлова,
провідний бібліотекар