20 лютого по всій Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян в боротьбі за свої права. Саме 20 лютого 2014 року стало найкривавішим днем в історії Євромайдану.

Минає вже восьма річниця від трагічних подій на Майдані. Але, на превеликий жаль, Небесною Сотнею не закінчилися біль і страждання України, проклятий ворог хоче розділити нашу землю, змінити історію, знищити українську націю.

Небесна сотня – 107 Героїв – викладачі, художники, військові, історики, географи, студенти… Кожен із них заслуговує не лише на окрему написану статтю, але і на повноцінну книгу.

На честь пам’яті Небесної Сотні наукова бібліотека, центр культури і дозвілля, студрада та студентський козачий курінь ТДАТУ підготували онлайн-патріотичну годину «А сотню вже зустріли небеса…» та відео-презентацію «Небесна сотня… Їх імена ніколи не забути». Переглянути відео можна на офіційному YouTube каналі наукової бібліотеки.

Студентство ТДАТУ вшанувало пам’ять Героїв Небесної Сотні у проникливих віршах від театральної студії «МОСТ» та піснях. Зворушливо звучить чуттєва пісня М. Олійника «Мамо не плач» у виконанні Максима Дукова, учасника вокальної студії «Golden Voice». Пісня торкається наших сердець, бо ніби кожен із Небесної Сотні промовляє до своєї мами:

«Мамочко, вибач за чорну хустину,
За те, що віднині будеш сама.
Тебе я люблю. I люблю Україну –
Вона, як і ти, була в мене одна…»

Про ті важкі та буремні місяці нагадує і виставка-інсталяція від наукової бібліотеки – шини, бруківка, прапор України, каска із написом «Слава Україні», мистецтво Майдану, кращі світлини Революції, документальні та художні видання подій Майдану 2014 року: часописи «Новое время страны», «Кореспондент», «Українська культура», книги: Н. Семенченко «Революція», А. Мухарський «Майдан. Революція духу», Д. Павличко «Вірші з майдану», М. Матіос «Приватний щоденник», А. Кокотюха «Вогняна зима», Д. Сухінін «Вогняні роси», Н. Рубінська «Крила надії» тощо.

Герої не вмирають! А живуть в наших душах, торкаються струн нашого серця.

Ми закликаємо вас сьогодні згадати у ваших молитвах усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам’ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної Держави на власній землі.

Світлана Голодова,
завідуюча відділом НБ