«Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва» працює в Україні з 2015 року за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади, реалізується і співфінансується менонітська асоціацією економічного розвитку (MEDA). MEDA співпрацює з Ізраїльським агентством міжнародного співробітництва MASHAV і міжнародними сервіс-компаніями для надання технічної підтримки.

На території Запорізької області заходи в рамках цієї співпраці проводяться Інформаційно-консультаційним центром «Агро-Таврія», який працює на базі Таврійського державного агротехнологічного університету. У жовтні цього року студенти ТДАТУ стали учасниками конкурсного відбору за грантовою програмою стажування в рамках «Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва». Механізм роботи і вибору студентів для агроінтернатури був погоджений і затверджений між менеджером проекту і університетом, а також визначені спеціальності і навчальний курс, виходячи з яких студенти можуть взяти участь в даному стажуванні. До участі в оголошеному конкурсі допускалися студенти спеціальностей «Маркетинг», «Облік і аудит», «Економіка підприємств», «Обладнання переробних і харчових виробництв». При цьому середній бал студента повинен був бути не нижче оцінки «4» за національною шкалою.

Конкурс проходив у кілька етапів. Подолавши всі поставлені завдання і пройшовши співбесіду з роботодавцем, п’ятірка мотивованих і талановитих студентів стали стажерами. Тепер перед ними відкривалися нові можливості щодо поглиблення своїх знань, використання цих знань на практиці та подальшого працевлаштування на великому аграрному підприємстві регіону – ТОВ СПП «ЛАНА», що розташоване в с. Родюче Михайлівського району. Із дня утворення агрофірми вектори роботи фахівців «Лани» відрізнялися різноманітністю. Це вирощування зернових, дрібнонасінних культур, фруктів і овочів. ТОВ СПП «Лана» вже давно експортує свою продукцію в різні країни, в тому числі країни Євросоюзу: Словаччина, Польща, Чехія. Згідно з грантовою програмою, студентам протягом усієї практики нараховується іменна стипендія в розмірі 3000 грн. на місяць, також забезпечується роботодавцем безкоштовне проживання та харчування. Термін практики становить 6 місяців.

Ідея створення агроінтернатури для студентів виникла саме тому, що практика – ключовий момент в програмі навчанні. Одним із завдань проекту є організація стажування для студентів у провідних аграрних підприємствах області, щоб продемонструвати їм весь цикл виробництва, дати реальний досвід, – директор Інституту післядипломної освіти та дорадництва ТДАТУ Геннадій Валерійович Подшивалов.

Учасники програми проходять стажування з середини листопада. Безумовно, таке велике і успішне підприємство як СПП «ЛАНА» стало ідеальним майданчиком для навчання і отримання безцінного досвіду стажерами. У процесі агроінтернатури студенти вивчають специфіку роботи, за займаною посадою, знайомляться з колективом, вливаються в його склад.

– Для підприємства даний проект дуже цікавий – ділиться своїми враженнями про програму Денис Хижняк, начальник маркетингового відділу СПП «ЛАНА». – Керівництво підприємства проводить відбір кадрів в особі молодих фахівців. Проект же нівелює, знижує ризик прийому на роботу некваліфікованих і незацікавлених в роботі співробітників.

Денис Станіславович також відзначив особливу завзятість, з якою хлопці підходять до роботи. Він звертає увагу на хорошу теоретичну підготовку студентів, на їх прагнення до отримання нових знань і навичок, які стануть впевненою основою для подальшого працевлаштування та побудови успішної кар’єри.

– За 23 роки своєї діяльності у підприємства був і негативний досвід прийому на роботу, так би мовити, «людей з вулиці», – розповів Денис Хижняк. – Безумовно, кожен вчиться на своїх помилках. Сьогодні керівництво компанії підходить до цього питання серйозно. Намагаємося «омолодити» колектив, залучаючи нових талановитих людей – вузьких фахівців. Програма стажування студентів для нас – ідеальний спосіб знайти кваліфікованих, зацікавлених в роботі співробітників і навчити їх «під себе». У підприємства «ЛАНА» замкнутий цикл виробництва: вирощування продукції, фасування, доробка, охолодження і доставка в будь-яку точку світу. Це різноманітність напрямків дає можливість СПП «ЛАНА», як повноправного учасника проекту, автоматично розширювати список потенційних стажерів від ТДАТУ.

– Для мене ця програма – не просто стажування, – ділиться своїми враженнями Микола Унанян, старшокурсник, майбутній економіст. – Отриманий досвід безцінний. Я дуже радий, що мені вдалося пройти конкурсний відбір і стати стажистом на СПП «ЛАНА».

– Цей проект реалізується вперше. Ми як першопрохідці і це надихає на результат, – розповів Дмитро Кривошей, стажист і студент факультету «Облік і аудит». – Я щиро вдячний за можливість побачити принцип роботи такого великого аграрного підприємства.

Агроінтернатура є пілотним проектом. Як сказав Геннадій Валерійович Подшивалов, від його результативності буде залежати ці програми не запускаються стажувань для інших ВНЗ.

– Тому в проекті беруть участь поки тільки п’ять студентів на одному підприємстві. Починаючи з нового року, планується запуск агроінтернатури і для інших спеціальностей, – підсумував Г. Подшивалов.

Головна суть проекту в тому, щоб одночасно популяризувати агрономію серед молоді, залучити нових людей в компанії, допомогти випускникам ВНЗ працевлаштуватися і за рахунок нових фахівців збільшити продажі. Це відмінна можливість для студентів аграрних спеціальностей.

Якщо ви фермер, власник особистого господарства або присадибної ділянки, студент або викладач аграрного ВНЗ, ви можете стати учасником «Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва». Для цього вам необхідно зареєструватися за тел.: 0-800-500-184 (дзвінок безкоштовний з будь-якого номера) або на сайті проекту http://uhbdp.org/.

Якщо у вас виникли будь-які питання про участь в роботі і заходах, організованих «Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва», звертайтеся до консультантів проекту в Запорізькій області – Запорізький інформаційно-консультаційний центр «Агро-Таврія», тел. 097-949-17-88, 050-333-92-97 або за номером тел. 0-800-500-184 (дзвінок безкоштовний з будь-якого номера).

ІКЦ «Агро-Таврія»

stagirovka1