У серпні 2024 року Постановою КМУ було затверджено новий перелік галузей знань і спеціальностей за якими навчають фахівців у ЗВО. Міністерством освіти і науки України затверджено склад науково-методичної ради для розробки нових освітніх стандартів у відповідності до нового переліку.

Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного завжди був долучений до формування освітніх стандартів з агроінженерії. Свого часу членами науково-методичної комісії з агроінженерії були професор Юрій Рогач, професор Федір Ялпачик, професор Олександр Скляр, професор Сергій Кюрчев. На сьогодні до складу підкомісії агроінженерія новоствореної науково-методичної ради МОН увійшов декан механіко-технологічного факультету ТДАТУ професор Володимир Кувачов.

23 квітня 2025 року в межах академічного руху «Гостьовий професор» за ініциативою кафедри експлуатації та технічного сервісу машин, відбувся вебінар « Потенційні аспекти трансформації стандарту вищої освіти підготовки агроінженерів». Спікером заходу був д.т.н., професор, завідувач кафедри енергетичних машин та технічного сервісу відокремленого підрозділу НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» Сергій Пастушенко.

Участь у заході взяли зацікавлені колеги з багатьох ЗВО, а саме: Центральноукраїнський національний університет, Сумський НАУ, Уманський національний університет, Вінницький НАУ, Державний біотехнологічний університет, Національний університет «Львівська політехніка», НУБіП, НМЦ ВФПО МОНУ.

Сергій Іванович презентував своє бачення формування освітнього стандарту з агроінженерії, поділився досвідом вивчення підготовки інженерних кадрів у зарубіжних країнах та сформулював концепцію підготовки агроінженерів в Україні. Цікава та змістовна доповідь професора Пастушенка С.І. викликала жваве обговорення серед академічної спільноти.

Дякуємо Сергію Івановичу за презентацію своїх професійних напрацювань щодо підготовки інженерних кадрів для аграрного сектору України.