Питання академічної доброчесності є дуже актуальним для студентів та співробітників Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.

На плановому засіданні кафедри мехатронних систем та транспортних технологій розглядались питання академічної доброчесності Завідувач кафедри професор Анатолій Панченко акцентував увагу на запобіганні корупції та дотриманні академічної доброчесності при написанні дипломних робіт.

Для викладачів кафедри академічна доброчесність передбачає: посилання на джерела інформації у разі використання ідей, розробок, тверджень, відомостей; дотримання норм законодавства про авторське право і суміжні права; надання достовірної інформації про методики і результати досліджень, джерела використаної інформації та власну науково-педагогічну діяльність; контроль за дотриманням академічної доброчесності здобувачами вищої освіти; об’єктивне оцінювання результатів навчання.

Обговорювали питання академічної доброчесності і зі студентами ТДАТУ. Відповідальність, чесність, точність, справедливість, колегіальність, прозорість, гуманність – це далеко не всі сукупні етичні принципи та фундаментальні цінності академічної доброчесності. Про них здобувачам вищої освіти нагадали викладачі кафедри технологій конструкційних матеріалів.

Присутні обговорили питання сутності етичних принципів визначених Законом України «Про освіту», якими мають керуватися студенти та викладачі під час навчання, викладання та провадження наукової діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та наукових творчих досягнень.

Студентів ознайомили з обов’язками учасників освітнього процесу, процедурою їх дотримання та можливими порушеннями. Протягом кураторських годин наводилися основні принципи академічної доброчесності, якими мають керуватися студенти в науковому середовищі.

На кафедрі технічного сервісу та систем в АПК доцент кафедри Борис Болтянський також провів бесіду, присвячену питанням академічної доброчесності. Куратор детально зупинився на роз’ясненні форм академічного плагіату і на важливості дотримання етичних норм при виконанні курсових дипломних робіт, при написанні тез, статей наукового характеру, рефератів тощо.

Основним інструментом дотримання академічної доброчесності у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного є Кодекс честі. Він встановлює загальні моральні принципи та правила етичної поведінки осіб, що працюють і навчаються в університеті, якими вони мають керуватись у своїй діяльності.

Саме на молодь покладаються великі надії щодо утвердження і поширення високих етичних і моральних ідеалів та належних стандартів доброчесності, як у процесі навчання так і в науковій діяльності. Тема кураторських годин викликала жвавий інтерес як у студентів, так і у викладачів.

Редакційно-видавничий відділ,
за матеріалами сайтів кафедр