Таврійський державний агротехнологічний університету імені Дмитра Моторного завжди бере активну участь у національних, державних, міських та інших заходах.

27 листопада Мелітополь традиційно долучився до загальнонаціональної хвилини мовчання. Акція «Запали свічку» – це вияв нашої скорботи за жертвами і віри у те, що в майбутньому подібні трагедії не повторяться. Біля хреста, що встановлений поруч з Мелітопольським фаховим коледжем ТДАТУ, відбулася панахида. Вшанувати пам’ять жертв Голодомору зібралися народний депутат України, представники обласної та міської влади, підприємці, громадські діячі. Активну участь у заході взяли і студенти Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.

Учасники акції вшанували хвилиною мовчання померлих і запалили свічки пам’яті. Далі почалася церемонія покладання квітів до підніжжя хреста.

Напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів,за ініціативи студентського козачого куреня ТДАТУ було проведено годину-реквієм «Болить в нас пам’ять про Голодомор…».

Розпочав захід в.о. завідувача кафедри суспільно-гуманітарних наук Володимир Михайлов. Він наголосив про необхідність пам’ятати страшні сторінки історично доведеного геноциду українського народу.

Студент 1 курсу ФЕБ Денис Красько та Микита Злагодюк (2 курс МТФ) надали історичні довідки щодо штучно створеного сталінським режимом Голодомору 1932-1933 років, що став найстрашнішою гуманітарною катастрофою України в якій загинуло понад 5 млн. осіб.

Методист наукової бібліотеки Олена Федоренко прочитала вірш про трагедію Голодомору та закликала всіх взяти участь в акції «засвіти свічку пам’яті».

Провідний бібліотекар Наталя Ломейко підготувала виставку історичних, документальних, публіцистичних та художніх творів про Голодомори.

Пам’ять мільйонів жертв Голодоморів в Україні вшановують у четверту суботу листопада. У 20 сторіччі українці пережили їх тричі: 1921 – 1923, 1932 – 1933 і 1946 – 1947 роках.

Наймасштабніший був у 1932-1933 роках. Цей Голодомор у 2006 році Верховна Рада України офіційно визнала геноцидом українського народу. У 2010 році Апеляційний суд Києва довів геноцидний характер Голодомору та намір сталінського режиму знищити частину української нації.

Внаслідок голодомору загинули мільйони українських селян, які становили основу української нації та були головними носіями української ідентичності. Нищилась також українська інтелігенція, національне духовенство, партійне керівництво радянської України.

Жертвами Голодомору 1932-1933 років в Україні стали, за оцінками істориків до 4-х мільйонів людей. У найлютіші місяці Голодомору, що припали на весну 1933 року, кожної хвилини в Україні гинуло 19 людей, щогодини – одна тисяча, щодня – майже 25 тисяч.

Редакційно-видавничий відділ