Студенти Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного беруть активну участь у закордонних практиках. Студентка третього курсу факультету АТЕ спеціальності «Агрономія» Анастасія Злодєєва нещодавно повернулася з Німеччини. Своїми враженнями дівчина поділилася і з нами.

– Почалось все у листопаді 2018 року, коли до ТДАТУ завітала компанія ABM-Partners з Києва, з пропозицією практики у Німеччині зі знанням мови. Мені спочатку було лячно покинути Батьківщину та поїхати у свої 20 років  так далеко. В грудні я почала спілкуватися з співробітниками компанії та запевнила себе,  що це гарна ідея. Далі по «Скайп» я пройшла тристоронню співбесіду з ABM та майбутніми керівниками практики. Вони сказали, що я можу до них приїхати у квітні та працювати в якості продавця спаржі. Оплативши послуги компанії, з документами в руках та речами у валізі, я вирушила з Києва до Франкфурту-на-Майні, – розповідає Анастасія.

Анастасію зустрів керівник практики, а потім син господаря та відвіз на ферму «Spargelhof Mager», що знаходиться в мальовничому селі у Вайтерштадті. Поселили студентку з сусідками з Хорватії. Взагалі, сімейна ферма належала корінним німцям, які наймали заробітчан з Румунії та Хорватії. Наступного дня учасники практики проходили тест на рівень знання мови і почали готуватися до мовного екзамену. Далі їх навчали, як правильно продавати спаржу  і що це взагалі таке.

– Спаржа – це трав’яниста рослина, вона буває білого, зеленого та рожевого кольору, набуває смаку спецій з якими їх готують, вона має багато корисних вітамінів та мікроелементів,частіше вживають з голландським соусом та м’ясом, це дуже смачно. Два дні під крилом досвідчених продавців промайнули швидко, далі я відправилася працювати самостійно, але мені допомагали мої співробітники, якщо у мене виникали питання. Кожного дня з переривами на мовні курси,екскурсії та курси продавця, я пропрацювала у маленькій лавці до кінця сезону спаржі, а це з початку квітня до 24 червня. Крім того, я продавала суницю, малину, черешню та квіти, але спаржа була королевою прилавку,- зазначила Анастасія Злодєєва.

За словами Анастасії, не дивлячись на те, що робота була кожного дня однаковою, працювати їй було цікаво. Приємно здивувало учасників практики те, що господар не тримає в таємниці особливості виробництва, він залюбки спілкувався з усіма співробітниками ферми, влаштовував вечорами для усіх Bier-Abend, своїм прикладом показував як потрібно працювати, щоб досягти успіху у своїй справі.

– Мені дуже сподобалася практика у Німеччині, кожен день – щось нове Я сподіваюсь, що німецькі технології прийдуть і до нашої країни,- поділилася враженнями Анастасія.

І на останок рекомендації. Якщо ви вирішите поїхати на практику за кордон, то обов’язково потрібно вивчити декілька життєво необхідних слів, вибрати перевірену компанію, бажано ту, що співпрацює з міжнародним відділом університету. І головне – не боятися роботи.

за матеріалами відділу міжнародних зв’язків