image23     У ТДАТУ імені Дмитра Моторного шляхи налагодження взаємодії освіти і ринку праці відбуваються завдяки ефективній співпраці університету  та стейкхолдерів (роботодавців), що є  запорукою становлення молодих висококласних фахівців ЗВО.

      Процес взаємодії  трьох зацікавлених сторін: держави, освіти і стейкхолдерів  в межах факультету АТЕ реалізується на ОП «Цивільна безпека» через участь роботодавців на всіх етапах реалізації освітньої траєкторії:

  • ознайомлення, обговорення, внесення пропозицій при розробці освітньої програми та навчального плану в межах спеціальності;
  • залучення роботодавців до лабораторних та практичних занять;
  • складення договорів на проведення стажування викладачів кафедри «Цивільна безпека» з метою підвищення кваліфікації;
  • проведення всіх видів практик на підприємствах, що є потенційними для працевлаштування здобувачів вищої освіти;
  • реалізація дуальної форми навчання з подальшим працевлаштуванням молоді;
  • участь стейкхолдерів в оцінюванні якості знань здобувачів вищої освіти при проведенні державної атестації.

    Впровадження ОП «Цивільна безпека»  в освітній процес при підготовці фахівців з питань охорони праці та цивільного захисту має системний та виважений характер . Для підготовки затребуваних на ринку праці фахівців відбулась традиційна зустріч декана факультету Іванової І.Є. та колективу кафедри «Цивільна безпека» з провідними стейкхолдерами регіону на який були присутні:  Ромась Володимир Іванович (провідний інженер з охорони праці Мелітопольських високовольтних енергетичних мереж ВАТ «Запоріжжяобленерго»), Седік П.П. (Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Виконавчого комітету Мелітопольської міської ради Запорізької області), Кучерков Д. О. (начальник оперативно-координаційного відділу м. Мелітополь ОКЦ ГУ ДСНС України Запорізької області) , Нікіфоров С.В. (начальник Мелітопольского відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Запорізській області). На чолі з гарантом спеціальності «Цивільна безпека»-проф. Рогачем Ю.П. коллективом кафедри разом з виробничниками було визначено як професійні аспекти розвитку галузі, так і обговорені проблемні питання. Також, було отримано рекомендації від виробничників стосовно змін в межах ОП «Цивільна безпека», що будуть внесені до навчальних планів вже наступного навчального року. Також гості відвідали освітній процес та поспілкувались з  студентами заочної форми навчання спеціальності «Цивільна безпека» в межах дисципліни «Виробнича санітарія» яку викладає  доц. Яцух О.В.

    Ефективність взаємодії кафедри і стейкхолдерів значно зросла за останні 5 років, коли партнери-робтотавці перейшли з позиції сторонніх спостерігачів і виключно споживачів освітніх послуг на позицію зацікавлених учасників освітніх і інноваційних процесів, що всіляко посприяло  оволодінню студентами комплексом професійних компетенцій, які відповідають вимогам сучасного ринку праці.

Інформаційний супровід-декан факультету АТЕ – Іванова І.Є.

image9 image19  image27 image41

image45