Одним із пріоритетів стратегічного розвитку України визнано інтеграцію освіти до Європейського співтовариства. Вимогою часу стає підготовка ЗВО фахівців нової якості – здатних творчо мислити, швидко орієнтуватися в сучасному насиченому інформаційному просторі, приймати нестандартні рішення, вчитися і розвиватися протягом усього життя, а головне – бути патріотами рідної землі.

Важливими умовами демократичного суспільства є громадянська освіченість молоді, компетентність, виховання поваги до прав людини, толерантності, уміння знаходити компроміси.

Сучасний освітній  та виховний процес у ТДАТУ ім. Дмитра Моторного сприяє розвитку демократичної культури, формуванню необхідних для проживання в європейському співтоваристві компетентностей, політико-правових і соціально-економічних знань здобувача вищої освіти.

Концепція виховної роботи зі здобувачами вищої освіти денної форми

навчання має системний характер та  базується на основних положеннях Концепції національної системи виховання молоді, з урахуванням органічного взаємозв’язку з навчальним процесом Університету.

Головною метою виховної роботи на факультеті АТЕ є  формування професійно спрямованої , цілісної і гармонійнорозвиненої особистості з високим рівнем доброчесності, національно-патріотичною та  самосвідомістю.

Семінар кураторів, що відбувся на факультеті 29.01.2020 висвітлив стан справ  стосовно поточних питань в освітньому процесі на факультеті. Особливу увагу було приділено питанням доброчесності, духовному та моральному вихованню здобувачів вищої освіти. Розглянуто питання анонімного анкетування студентів з питань доброчесності на факультеті.

На семінарі кураторів деканом факультету було зроблено наголос на питаннях роз’яснення прав та обов’язків молодого покоління в межах університету. Умови часу потребують оновлених підходів в спілкуванні з молодою спільнотою університету, тому було вирішено кожній групі нагадати що в університеті активно працює освітній омбудсмен – Семенов М. (21 КН група, факультет ЕКТ) , він  контролює та спостерігає за механізмами забезпечення та захисту прав здобувачів освіти у ТДАТУ.

Також на зустрічі академічної спільноти було підкреслено представниками деканату, що сьогодні значний потенціал впливу на розвиток здобувачів вищої освіти має Студентська Рада, як університету, так і факультету АТЕ та організована нею робота в межах секторів.

Важливу роль в освітньо-виховному  процесі відіграє особистість науковопедагогічних працівників Університету –  декан, представники деканату, завідуючи кафедрами та  куратори академічних груп. Також було визначено, що велика відповідальність покладається на кафедри на яких навчаються здобувачі вищої освіти денної форми навчання, тому з 2 семестру поточного навчального року було вирішено провести цикл кураторських годин за темами , що є актуальними для студентів факультету.

Враховуючи на те, що в Університеті створено систему виховної роботи, що дає можливість кураторам академічних груп отримати з боку деканату інформацію про стан освітніх, організаційних, виховних питань на факультеті щотижнево, то одразу після семінару кураторів представники деканату мають змогу реагувати на локальні запити групи з питань організації навчального процесу. Так, 29.01.20 деканом факультету Івановою І.Є., заступником декана Шлєіной Л.І. було проведено зустріч з куратором Гапрінашвілі Н.А та 31 академічною групою спеціальності «Харчові технології» мета якої була провести роз’яснювальну роботу з питань прав та обов’язків здобувачів вищої освіти  з питань доброчесності.

В сучасних умовах освіти на факультеті АТЕ виховна робота з боку деканату, кафедри, зокрема кураторів академічних груп – спрямована на те, щоб допомогти розібратись і організувати, а не нав’язувати погляди, не заміняти

здобувачів вищої освіти в їхній діяльності. Важливим для декана та заступника з виховної роботи є також те, щоб робота кураторів не йшла в розріз з роботою Студентської Ради , а доповнювала б її, і утворювала єдину демократичну виховну систему на факультеті.

Інформаційний супровід – декан факультету АТЕ Іванова І.Є.

20200128_112433 20200128_112443 20200129_085056 20200129_085133

20200129_085148