26 листопада 2019 року на факультеті АТЕ відбулась чергова зусphoto_2019-11-26_17-59-38 (2)тріч керівництва факультету зі студентською радою факультету, під час якої були обговорені питання нової освітньої траєкторії, що буде реалізована у 2019-2020 навчальному році.

Нова парадигма освіти, студоцентроване навчання сьогодення передбачає обов’язкову участь студентів у прийнятті рішень на всіх рівнях системи вищої освіти.. На факультеті академічна спільнота студентської ради розглядає актуальні питання студентського життя. Головними її завданнями є:

• сприяння розвитку студентського руху в місті та Україні, у т. ч. розвитку у ТДАТУ ім. Дмитра Моторного студентського самоврядування;
  • участь у суспільних процесах у сфері освіти, культури, праці, соціального становлення та розвитку студентської молоді, факультету ;
  • участь у підготовці та розробленні пропозицій до нормативно-правових актів на рівні університету та факультету, координація освітніх програм за всіма спеціальностями факультету та допомога у найважливіших питаннях суспільного становища молоді факультету; координація правового і соціального захисту студентської молоді;
  • стимулювання виховання у студентів патріотизму; сприяння формуванню громадянської свідомості студентів, що ґрунтується на національних інтересах держави та загальнолюдських цінностях.

Декан факультету АТЕ Іванова І.Є. наголосила на обов’язковій обізнаності студента у змінах та нововведеннях в освітній програмі на державному рівні. Наразі актуальним є обговорення введення нових форм і методів навчання у вищих навчальних закладах, а саме студентоцентризму. Студентоцентризм передбачає навчання, зосереджене на потребах, уподобаннях, інтересах студента, а також заохочення студентів до активної участі у творенні навчального процесу, і таке оцінювання студентів, що відображає цей підхід. Доцільним є ведення кожним студентом індивідуальної траєкторії навчання, чому наш університет сприяє не один рік.

Другим питанням було ознайомлення та обговорення студентської спільноти факультету агротехнологій і екології з Кодексом честі та антикорупційною програмою Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.

Вступаючи до закладу вищої освіти, абітурієнт погоджується дотримуватися норм, прописаних Кодексом честі. Незнання або нерозуміння норм цього Кодексу саме по собі не є виправданням неетичної поведінки.

Університет прагне створити середовище, яке сприяє навчанню і роботі, прагненню до істини, обміну знаннями, впровадженню інновацій, інтелектуальному розвитку співробітників і студентів, підтриманню особливої університетської культури взаємовідносин. Кожен член університетської спільноти, дотримуючись норм цього Кодексу, робить неоціненний внесок у розвиток всього університету, зміцнення його іміджу і ділової репутації. Кодекс встановлює загальні моральні принципи та правила етичної поведінки, дотримання котрих сприятиме налагодженню взаємовідносин з колективом, швидкій адаптації та формуванню сприятливою для роботи і навчання атмосфери.

Не менш важливою складовою Кодексу є розділ про академічну доброчесність. Академічна доброчесність передбачає сумлінне і доброчесне виконання своїх навчальних або робочих обов’язків та виключає будь-які спроби шахрайства і плагіату у науково-дослідній діяльності.

Також студентів ознайомили з антикорупційною програмою нашого університету, у якій чітко викладений перелік антикорупційних заходів у діяльності університету, а також порядок дій у разі виявлення корупційних дій.

Органи студентського самоврядування сприяють гармонійному розвитку особистості студента, формуванню у нього навичок майбутнього організатора, керівника. Рішення студентського самоврядування мають дорадчий характер. У своїй діяльності органи студентського самоврядування керуються Статутом вищого навчального закладу.

Ми маємо чітко розуміти, куди йдемо і навіщо нам це потрібно! Тому закликаємо звернути увагу на реформи і брати активну участь у поліпшенні освітнього процесу!

Декан факультету АТЕ, І.Є.Іванова

заступник декана з ОВР, Л.І. Шлєіна