00-702x459124 березня відзначав би 70-річчя від дня народження видатний український композитор, Народний артист України, незламний митець, Ігор Білозір, який назавжди вписав своє ім’я в історію української культури.

Народний артист і композитор Ігор Білозір народився 24 березня 1955 року в місті Радехові Львівської області й став четвертою дитиною у сім’ї. Навчався в Радехівській ЗОШ № 1. Ще під час навчання у  школі, в сьомому класі, Білозір написав першу пісню. Навчаючись у школі, співав у шкільному вокально-інструментальному ансамблі, брав участь в шкільних заходах. Обдарований, із впертим бажанням досягти чогось більшого у житті, Ігор разом з однокласниками переселився до Львова, де потім на вулиці Фредра, 4 прожив все своє життя.

Перший професійний запис пісні  відбувся в 14 років – у 1969 році на Львівському радіо в передачі “Мандрівний меридіан”. Тоді семикласника з Радехова, який заснував шкільний гурт “Вікторія” і пробував самотужки писати пісні, записала і прокрутила в ефірі редактор музичних програм Марта Кінасевич.

Білозір навчався у Львівському музично-педагогічному училищі та Львівській консерваторії, хоч так і не отримав диплом про вищу освіту. Ігор навчався у того ж викладача, що й творець славнозвісної “Червоної рути” Володимир Івасюк – Лешека Мазепи. Проте хлопці не товаришували. Ігор тільки згадував ті моменти, коли вони з Івасюком сиділи поруч на лекціях у Львівській консерваторії. А згодом йому випала чудова нагода стажуватися у США та Канаді.

У 1977 році, коли Ігор Білозір був ще студентом Львівської консерваторії, він заснував гурт “Ритми Карпат”, який у 1979 році стали знаменитою групою “Ватра”.

Він  впевнено змінив уявлення про українську естраду, роблячи її стильною та популярною.
Музика Ігоря Білозіра була і залишається символом любові до рідної землі, сили духу та єдності поколінь.І до нині залишаються добре відомими такі хіти ВІА “Ватри”, як “Пшеничне перевесло”, “Ніби вчора”, “Кохана”, “Львівський вальс” та “Мамина світлиця”. А відома українська співачка Оксана Білозір, яка була дружиною Ігоря Білозіра, продовжує виконувати його пісні.
У цей важкий час, коли українці борються за своє майбутнє, надзвичайно важливо берегти пам’ять про тих, хто своєю творчістю та невтомною працею самовіддано створював наше культурне надбання.
Вже стільки літ пройшло за небокрай,
О, скільки зір упало з неба, скільки весен-
Вже відцвіли…І не звучить старий рояль
З якого народилось «перевесло»…
Заснули ноти…Стали клавіші німі…
Здається що це було ніби вчора…
Співала «Ватра», а із нею Білозір
Під оплески народові вклонявся!
Лишилась пісня, друзі, отчий дім
Дорога –що з Радехова до Львова
Що поєднала все його життя
Слова в пісні, що линули від Бога!
24.03.21.