Відчуй свободу і надихни на неї інших –

через історію і теперішність,

що зустрілися…

До Дня Героїв Небесної Сотні, який відзначається 20 лютого та до 100-річчя бою під Крутами, наукова бібліотека підготувала стендову фотовиставку-акцію «Героїчних сердець височінь». На виставці представлені документальні та фото матеріали подій 1918 та 2014 року. Ці події розділяють майже 100 років, але їх об’єднує боротьба за свободу та незалежність неньки України. До вашої уваги історії тих, хто виборював свободу України, загинув за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину.

29 січня 1918 року українська молодь – студенти та гімназисти прийняли нерівний бій з більшовицькою навалою біля станції Крути та поклали найдорожче на вівтар свободи – власні життя.

Подвиг студентів-крутян став символом мужності та беззастережної любові до власної Батьківщини. За часів радянської влади, про бій під Крутами забули на довгих 70 років, до отримання Україною незалежності. Тільки в останні роки історики почали активно вивчати наявні матеріали. І хоча зараз виникає більше питань, ніж відповідей, незмінним залишається один факт: битва під Крутами – одна з визначних сторінок історії України, яку ми маємо пам’ятати.

На стенді представлена історія кривавого протистояння на Майдані Незалежності очима безпосередніх учасників тих буремних подій: звичайних волонтерів, музикантів, письменників, медиків, викладачів, студентів та просто сміливців, які ризикували своїм життям, майбутнім та творили історію на очах у всього світу.

Українські ангели під Крутами та на Майдані Незалежності загинули за правду, свободу, незалежність своєї дежави, і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним.