images

25 листопада – Всесвітній день інформації. Головна мета цього дня – навчити суспільство вміло користуватися інформацією.

За міжнародними стандартами – інформація це знання про предмети, факти ідеї тощо, якими можуть обмінюватись люди в рамках конкретного контексту (ISO/IEC 10746-2:1996); або які в конкретному контексті мають конкретну сутність (ISO/IEC 2382:2015).

Інформація завжди відігравала в житті людства надзвичайно важливу роль. А з середини 20 століття в результаті соціального прогресу і стрімкого розвитку науки і техніки роль інформації стала чи найголовнішою цінністю людства. Якщо раніше говорили, «хто володіє інформацією, володіє світом» то зараз, враховуючи, що інформаційне навантаження досить потужне, недостатньо володіти інформацією, необхідно вміти безпечно нею користуватись.

Безперечно, інформація робить людину сильнішою, проте потрібно бути розбірливим у виборі джерел її походження, адже не варто споживати все інформаційне сміття. З’являєтеся ще одне крилате висловлювання – «Те, чого ти не знаєш, не зможе тобі нашкодити». Над цим також варто задуматися під час святкування Всесвітнього дня інформації, адже вона не завжди буває корисною і безпечною.

Сьогодні світом рухає інформація.  Світовою тенденцією став перехід на цифрові технології, розвиток високошвидкісного Інтернету і мобільного зв’язку. Одним з найважливіших напрямів інформатизації став розвиток Інтернет-технологій. В наше життя міцно увійшов Інтернет, який дозволяє не тільки отримувати інформацію, але і спілкуватися з людьми на великій відстані, і отримувати доступ до різних медіа-розваг з будь-якого місця на нашій планеті. Те саме цифрове майбутнє, про яке колись всі тільки мріяли, давно вже стало цифровим сьогоденням. В наші дні вже нікого не здивуєш ні мобільником, ні ноутбуком, ні Інтернетом, ні яким-небудь іншим цифровим «девайсом».

Світ вступив у нову, інформаційну еру, настав час мережевих спільнот та організацій без кордонів. Історія розвитку цивілізації пам’ятає кілька інформаційних революцій.

Перша безпосередньо пов’язана з винаходом писемності, тому що з’явилася унікальна можливість точної передачі знань від покоління до покоління.

Друга відбулася в середині XVI століття і була викликана винаходом друкарства, що радикально змінило індустріальне суспільство та культуру.

Третя припала на кінець XIX століття і пов’язана з винаходом електрики, завдяки якому з’явилися радіо, телефон, телеграф, які дозволили оперативно передавати інформацію.

Четверта в 70-х роках XX століття була зумовлена винаходом мікропроцесорної технології і появою персонального комп’ютера.

Сьогодні ми живемо під час п’ятої інформаційної революції, яка напряму пов’язана з формуванням і розвитком глобальних інформаційно-телекомунікаційних мереж.

Найбільш показовий приклад результатів п’ятої революції – Глобальна мережа Інтернет. Швидкості та обсяги оброблюваної інформації стрімко зросли, з’явилися унікальні можливості виробництва, передачі та розповсюдження інформації, а також нові види діяльності в мережах. Інтернет з високими швидкостями обміну інформацією та її доступністю для значної частини людства. За п’ять попередніх років людством було вироблено інформації більше, ніж за всю попередню історію. Обсяг інформації в світі зростає щорічно на 30 %.

Цифрове майбутнє, про яке раніше лише розповідали фантасти, тепер стає звичним сьогоденням.