День скорбо́ти і вшанува́ння па́м’яті жертв війни́ — день пам’яті в Україні. Відзначається щорічно 22 червня, у день початку німецько-радянської війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця. Горем і болем вона увірвалась у кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.

Наукова бібліотека підготувала експрес-виставку, на якій представлені видання: «Пам’ять серця», В. Литвинов «Поезд из ночи», Ф. Моргун «Перепаханные поколения. Проклятие войне», фотоальбом «На мелитопольських рубужах» та ін.

 За даними українських істориків, прямі людські втрати України у Другій світовій війні становлять 8-10 млн осіб, загальні демографічні – понад 13 млн, економічні – 285 млн тогочасних рублів. За кілька місяців бойових дій територія України була повністю завойована. Мільйони людей опинилися у окупації, надалі з тавром «зрадників» прийнявши на себе тягар лихоліття, поки країна збиралася із силами.

Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам’ять про тих, хто відстояв перемогу у цій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму. Життєписи цих людей – це уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників.

Сьогодні, потерпаючи від кривавої військової агресії на сході країни, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Кращі сини і доньки українського народу знову, зі зброєю у руках, захищають наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір.

Вічна пам’ять загиблим. Честь і слава живим героям!

фото виставки