scopus 

 Scopus – наукометрична реферативна база даних наукових цитувань, яка була створена у 2004 році видавничою корпорацією Elsevier. База даних містить більше 82 млн документів (наукові рецензовані журнали, матеріали конференцій, серіальні книжкові видання тощо). Глибина архіву сягає 1788 року.

          Рубрикатор Scopus (ASJC) має 27 базових тематичних розділів, поділених на 335                  підрозділів. Політематичні статті індексуються одразу в кількох розділах.

ДОСТУП ДО БД SCOPUS 

  • суппорт

Щоб перевірити доступ – перейдіть за посиланням  https://www.scopus.com.

Якщо відкрилася сторінка пошуку в Scopus – у вас є доступ.

Якщо у вас є профіль, але сторінка пошуку не відкрилась, виконайте такі дії:

Викладачі і здобувачі, які не користувались і не зареєстровані у Scopus,  виконайте такі дії:

 

Web of Science – платформа, на якій розміщено бази наукової літератури і патентів,  охоплює матеріали з природничих, технічних, біологічних, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва. Центральною частиною платформи є наукометрична, реферативна, міжнародна база даних Web of Science Core Collection WoS(CC), яка включає в себе понад 18 700 провідних журналів.

Доступ до Web of Science

На платформі Clarivate створено вебсторінку ресурсного центру #StandWithUkraine (bit.ly/3c1MASP), де зібрано перелік важливих електронних ресурсів із програмними інструментами, інформацією та ідеями для підтримки переміщених дослідників з України.

Для налаштування віддаленого доступу ученим необхідно:

  • звернутися до команди підтримки Clarivate, написавши листа на електронну адресу  wosg.support@clarivate.com і надавши інформацію про українську установу, в якій працює дослідник.
  • вчений зобов’язаний кожні 180 днів (6 місяців) заново підтверджувати своє бажання працювати, звернувшись до служби підтримки Support – Clarivate або #StandWithUkraine на порталі Clarivate, пояснити свою проблему і попросити поновити роумінговий доступ до Web of Science.

Без названия

  • Google Scholar – пошукова система, яка індексує повні тексти наукових публікацій усіх форматів та дисциплін; має  більшість рецензованих онлайнових журналів з найбільших наукових видавництв Європи та Америки. За функціями схожа на вільнодоступні системи Scirus (Elsevier), CiteSeerX і getCITED

  • Research4Life – найбільша у світі платформа науково-технічної, природничої, медичної та суспільно-політичної літератури від провідних міжнародних видавців.

Увесь контент платформи складається з п’яти колекцій:

HINARI – колекція, яка об’єднує дослідження в галузі охорони здоров’я

AGORA – колекція, яка об’єднує дослідження в галузі сільського господарства

OARE – колекція, яка включає дослідження з екології, географії, енергетики та ін.

ARDI – колекція, що об’єднує дослідження про наукові розробки та інновації

GOALI – колекція, яка об’єднує дослідження в галузі права та суспільних наук, включаючи політичні науки, економіку, філософію, історію та ін.

У межах проекту Research4life українським науковцям надано безкоштовний доступ до повнотекстових електронних ресурсів. Доступні майже 75 тисяч книг, понад 12, 5 тисяч журналів. Повний перелік за посиланням. Платформа Research4Life скасовує плату за доступ до інформаційних ресурсів для установ з України. Також, партнери-видавці  платформи Research4Life відкривають доступ до інформаційних ресурсів для освітніх і наукових установ України.

Більше п’ятнадцяти видавців Research4Life (Nature, AAAS, Wiley, Elsevier, IOP, ACS, CUP, SPIE, T&F), які раніше не пропонували свій контент в Україні, відкрили доступ до своїх ресурсів. Повний список пропозицій видавців можна переглянути за посиланням, обравши Україну та категорію свого закладу у меню: https://portal.research4life.org/

Найбільший безкоштовний архів наукових статей та їх препринтів з багатьох галузей наук (фізики, математики, інформатики, кількісної біології, фінансів, статистики, електротехніки та системознавства, економіки).