Опубліковано останній світовий рейтинг інституційних репозитаріїв університетів та інших науково-освітніх установ (Transparent Ranking of Repositories) від Webometrics.

За результатами рейтингу World Repositories 2021 року ElarTSATU Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного посів 412 місце з поміж 2773 інституційних репозитаріїв світу, і це краще на 139 позицій ніж раніше. Серед українських ЗВО ElarTSATU на 25-й позиції, і це краще на 9 позицій ніж торік.

На сьогодні ElarTSATU активно збільшує свій документний арсенал, який налічує майже 14 тисяч документів. Репозитарій ТДАТУ представлений у Національному репозитарії академічних текстів, на Інформаційному порталі Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського та у восьми світових директоріях і каталогах, що надає змогу представляти наукову діяльність ТДАТУ не лише в нашій країні, але й далеко за її межами. Підтвердженням цього є географії звернень. Це – Швейцарія, США, Китай, Росія, Великобританія, Польща, Франція, Іспанія, Нідерланди, Німеччина, Ірландія та ін. Фахівцями відділу інформаційних технологій і комп’ютерного забезпечення проводиться щомісячний моніторинг використання Репозитарію.

До трійки лідерів університетських електронних архівів ЗВО України входять репозитарії: Сумського державного університету (58.9 тис. док.), НТУ «Харківська політехніка» (38.7 тис. док.) та Національного університету харчових технологій (28.5 тис. док.).

Репозитарій це онлайн-сховище для наукових публікацій і досліджень учених. Він є «вітриною» інтелектуальної діяльності університету.

Електронний науковий архів університету ElarTSATU є успішним міжнародним проектом із забезпечення науковців світу доступом до наукових та навчальних матеріалів університетської спільноти ТДАТУ через відкриту публікацію своїх електронних матеріалів.

Головна мета цього рейтингу – стимулювати обмін інформацією між ученими всього світу засобом публікацій результатів досліджень на своїх сайтах. Як і Webometrics університетів, рейтинг репозитаріїв вимірюється два рази на рік.

Висока оцінка досягнень університету є результатом наполегливої праці співробітників наукової бібліотеки і всього колективу ТДАТУ. Адже кожен із нас щоденно формує рейтинг ТДАТУ на національній та міжнародній аренах.

Тетяна Ласигіна,
завідуюча відділом інформаційних технологій