imagesПлан розкриває стратегічні напрями та цілі, враховує наявні інтелектуальні, часові та фінансові ресурси, ініціативи та спроможності відділень і секцій бібліотек, відображає реалії воєнного часу.

У 2023 році асоціація працюватиме відповідно до Статуту і Стратегії Української бібліотечної асоціації на 2022-2025 роки.

Серед завдань УБА:

• розробити Концепцію та інші документи для створення Національної електронної бібліотеки України;
  • реалізовувати проєкт «Бібліотека – територія вивчення української мови»;
  • сприяти створенню офіційних хабів цифрової освіти населення на базах бібліотек у межах національного проєкту «Дія. Цифрова освіта»;
  • координувати архівування документів про російсько-українську війну;
  • організувати та координувати проведення заходів до Міжнародного Тижня Відкритого Доступу 2023;
  • забезпечити бібліотечних працівників методичними рекомендаціями;
  • сприяти інтеграції бібліотекарів України у світове професійне співтовариство;
  • розробити програму адвокаційної діяльності УБА тощо.

Окрім того, асоціація планує провести XIII Львівський міжнародний бібліотечний форум та III Міжнародну науково-практичну конференцію «Стратегії розвитку бібліотек: від ідеї до втілення».

Один із ключових напрямів роботи УБА — розвиток професійних компетентностей бібліотекарів. Задля цього асоціація планує:

• створити Антишколу університетських бібліотекарів «Від дослідження. Для дослідження. Про дослідження»
  • провести XII Всеукраїнську школу бібліотечного журналіста «Мультиплатформна бібліотечна журналістика»
  • забезпечити бібліотекарів новими методичними матеріалами
  • провести вебінари з цифрової грамотності.

Також Українська асоціація бібліотек має на меті підтримати інфраструктурне відновлення книгозбірень, що зазнали втрат внаслідок бойових дій та російської окупації. Задля цього УБА планує:

• збирати та опрацьовувати дані про стан руйнування/втрат бібліотек;
  • допомагати пошкодженим бібліотекам у межах програми благодійної допомоги ВГО Українська бібліотечна асоціація;
  • поширювати позитивні практики відновлення бібліотек на територіях, постраждалих внаслідок бойових дій та окупації через блог «Публічна бібліотека територіальної громади»;
  • співпрацювати з видавцями та іншими партнерами для поповнення фондів бібліотек тощо.

Повний план роботи УБА можна знайти за посиланням.