22 січня вся Україна відзначає День Соборності.

Згідно з офіційними джерелами, 22 січня 1918 року Центральна Рада на IV універсалі проголосила, що відтепер Україна є незалежною державою. Через рік, 22 січня 1919 року було підписано Акт злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). Це означало, що республіки об’єднуються і створюють єдину державу. Пізніше домовленість назвали «Акт Злуки».

21 січня 1990 року відбулася одна з найбільших у Центральній та Східній Європі масових акцій – «живий ланцюг» як символ єдності східних і західних земель України та знак вшанування подій першої української революції. Десятки тисяч людей між Києвом і Львовом, тримаючись за руки, вишикувалися в «живий ланцюг».

В Мелітополі теж щороку проходить акція «Ланцюг Єднання», в якій активну участь приймають студенти та викладачі ТДАТУ.

Наукова бібліотека вітає з Днем Соборності України! Бажаємо для нашої країни єдиного духу народу, великої сили і могутності, міцної дружби і братньої допомоги, взаємоповаги і розуміння, вірних цілей і високих прагнень, одного чистого і мирного неба на всіх.

Запрошуємо університетську спільноту згадати історичні події України, звернувшись до книг із фондів бібліотеки, які зможуть заохотити читача до поглибленого вивчення історії та культурних вподобань українського народу: Т. Олексюк «Соборна Україна», О. Бойко «Історія України», М. Котляр «Шляхами України», В. Верстюк «Україна від найдавніших часів до сьогодення», «Народження країни. Від краю до держави», та інші.

Світлана Голодова,
зав. відділом НБ