Проєкти, конкурси, гранти.

Гранти Глобального інноваційного фонду

У GIF ми інвестуємо в низку інновацій із великим потенціалом соціального впливу у великих масштабах. Ми визначаємо «інновацію» широко, щоб охоплювати нові бізнес-моделі, політичні практики, технології, поведінкові ідеї або способи надання продуктів і послуг, які приносять користь бідним у країнах, що розвиваються, — будь-яке рішення, яке має потенціал для вирішення важливої проблеми розвитку ефективніше, ніж існуючі підходи.

Дедлайн: постійно діючий конкурс

Німецька служба академічних обмінів (DAAD) оголошує конкурс  «Нагорода за фундаментальні академічні цінності».

Нагороди фінансує Федеральне міністерство освіти та наукових досліджень Німеччини (BMBF). Троє лауреатів отримають грошову нагороду за дослідницькі публікації у розмірі 7000, 6000 та 5000 євро. Лауреати також будуть запрошені представити статтю/тези під час конференції DAAD.

Кандидати на участь – це науковці (випускники зі ступенем магістра, докторанти та постдокторанти (здобуття наукового ступеня доктора філософії не пізніше ніж 5 років тому), які зробили внесок у збереження та популяризацію академічних цінностей в Європейському просторі вищої освіти (ЄПВО), мають принаймні одну визначну публікацію, написану протягом останніх 4 років, про фундаментальні академічні цінності.

У разі наявності більшої кількості публікацій із вказаної тематики, кандидат на участь повинен вказати одну конкретну публікацію, з якою має намір брати участь у конкурсі.

Дедлайн: 31 серпня 2022 (12:00 ночі, CEST)

ЄС запустив другий конкурс Women TechEU  

Women TechEU надає підтримку стартапам, очолюваним жінками, на ранній і найбільш ризикованій стадії зростання їх компаній. Окрім гранту у розмірі 75 000 євро, на фіналісток очікуватиме також наставництво та коучинг з питань лідерства, інтернаціоналізації, бізнес-моделювання, стратегії реалізації, виходу на ринок, залучення коштів, ведення переговорів з інвесторами та багато іншого в рамках програми Європейської Ради Інновацій “Жінки-лідери”.

Таким чином, фінансування Єврокомісії спрямоване на посилення позицій фаундерок в інвестиційному просторі. Дана ініціатива фінансується у рамках робочої програми Horizon Europe “Європейські інноваційні екосистеми” за підтримки Європейської Ради Інновацій (EIC).

Дедлайн:4 жовтня 2022 року, 17:00 (CET).

Конкурс Еразмус+ створення Альянсів для розвитку інновацій

Запрошуємо заклади вищої освіти та заклади професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти й інші організації уважно ознайомитись з правилами та готувати і подавати заявки на конкурс 2022 р. напряму КА2. Співпраці між організаціями та інституціями – Партнерства співпраці – Альянси для розвитку інновацій.

Дедлайн: 15 вересня 2022р.

Конкурс спільних українськолатвійських науководослідних проєктів для реалізації у 20232024 рр.

З 6 червня до 2 вересня 2022 року Міністерство освіти і науки України та Латвійська рада науки оголошують конкурс спільних українсько-латвійських науково-дослідних проєктів для реалізації у 2023-2024 рр.

Пріоритетні напрями:

  • енергетика та енергоефективність;
  • екологія та раціональне природокористування, включаючи морські дослідження, зокрема дослідження забруднення акваторій морів хімічними речовинами та мікропластиком;
  • нові технології профілактики та лікування найпоширеніших захворювань, дослідження в галузі біотехнології, біоінженерії та генетики;
  • нові матеріали;
  • суспільні та гуманітарні науки.

Конкурс Інноваційні лабораторії Ціль конкурсу:

Заохочувати інноваційні підходи до створення контенту, доступу, розповсюдження та просування в культурних, творчих секторах та суміжних секторах, у тому числі з урахуванням цифрового переходу, що охоплює як ринковий, так і неринковий виміри.

Дедлайн: 07 вересня 2022 17:00 CET

Fulbright Visiting Scholar Program

Проведення досліджень в університетах, наукових та дослідницьких інституціях США на період від трьох до дев’яти місяців.

Участь у Програмі – це можливість набути цінний досвід, зітканий з десятків, сотень різних напрацювань й досягнень, удоступнених в американському науковому середовищі; досвід, що базований на живому спілкуванні «від людини до людини» й дискусійному обміні думками; досвід, що спонукає не тільки робити порівняння й ініціювати зміни  у власних інституціях/сферах діяльності/дотичних галузях, але й стати їх активними учасниками; досвід, що уможливлює вихід поза межі локального інтелектуального простору через багатоактне спілкування й працю над спільними проєктами з науковцями й інституціями США, рівно ж як і інших країн світу.Галузі спеціалізації: гуманітарні, суспільні, точні, технічні та природничі дисципліни

Дедлайн: 15 жовтня 2022

Fulbright Research and Development Program

Проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев’яти місяців.

У конкурсі можуть брати участь особи віком до 45 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук; адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій.

Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни

Дедлайн: 1 листопада 2022

Європейська програма «LIFE»

Україна приєдналася до європейської програми «LIFE» для клімату та довкілля із метою збереження біорізноманіття, відновлення екосистем, протидії забрудненню води та ґрунту. Основні завдання «LIFE» на 2021–2027 роки: сприяти переходу до чистої, циркулярної, енергоефективної, низьковуглецевої та стійкої до клімату економіки, в тому числі шляхом переходу до чистої енергії; захистити та покращити якість навколишнього середовища; зупинити втрату біорізноманіття, тим самим сприяючи сталому розвитку. На реалізацію програми виділено 5,45 млрд євро (на 60% більше, ніж за попередній період). З них 3,5 млрд євро будуть спрямовані на екологічні проекти, а решта – на кліматичні заходи. Програма охоплює чотири підпрограми: «Природа та біорізноманіття», «Циркулярна економіка та якість життя», «Пом’якшення та адаптація до зміни клімату», «Перехід до чистої енергії». Подати заявку на участь у проектах можна до 4 жовтня 2022 року.

Детальніше: https://bit.ly/3J03Q7j

https://bit.ly/3cDvefd

https://bit.ly/3POsABH

https://bit.ly/3Bc8FbL

VII Міжнародний міждисциплінарний конкурс наукових і мистецьких робіт імені Володимира Маняка та Лідії Коваленко

Роботи на тему «Я, моя родина, моя країна: пам’ять про Голодомор і погляд на сучасну війну росії проти України крізь призму особистого досвіду»

На Конкурс можна надсилати лише оригінальні, виконані самостійно або колективно (не більше одного співавтора), раніше неопубліковані/неоприлюднені дослідницькі та мистецькі роботи, підготовлені громадянами України, Канади та інших держав.

Конкурсні роботи потрібно подати українською або англійською мовами.

Дедлайн: 20 листопада 2022 року.