IMG_0059 (1)У 1999-му році, за даними проекту Dilova Mova.com, на 30-й сесії Генеральної конференції Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, було прийнято рішення заснувати Міжнародний день рідної мови.

Свято виникло у 2000 році з метою «підтримки мовного та культурного різноманіття та бaгатомовності». Адже у світі існує близько 6000 мов, і майже половина з них знаходиться на межі зникнення.

Відзначають Міжнародний день материнської мови і в Україні.
Усі зусилля направлені на те, щоб українська мова набувала популярності у молодого покоління. Сьогодні все більше з’являється цікавих проектів, книжок та фільмів українською мовою – вона активно займає позиції у сучасній культурі.

 Для співробітників кафедри суспільно-гуманітарних наук ТДАТУ одним із найважливіших завдань є виховання справжнього патріота, гармонійно розвиненої особистості. Тому уже традиційно, кілька років поспіль ми проводимо цілу низку заходів, присвячених цій даті. Це кураторські години, поетичні конкурси, виставки тощо.

 21 лютого 2019 року зі студентами 21 МК ст. викладачі кафедри Зімонова О.В. та Шлєіна Л.І провели брейн-ринг «Найрозумніший мовознавець».

Група розділилась на 2 команди і з  великим задоволенням та зацікавленістю поринула у гру. Усього було 7 турів: розминка, мовні загадки, вірю – не вірю, подорож прислів’ями, відгадай українську пісню, питання з різних розділів мовознавства, відмінювання числівника.

 Студенти показали високі знання з української мови та культури.

Усі учасники отримали море позитивних емоцій.

Також було підготовлено відео-виставку «День рідної мови», яка відбулася у цей же день.

Такі заходи є особливо цінними для збагачення нашої дужовної культури та виховання у молоді шанобливого ставлення до традицій та звичаїв українського народу.

За матеріалами: кафедра суспільно-гуманітарних наук