Борітеся — поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава. І воля святая! (Т.Г. Шевченко)

Ці доленосні рядки Великого Кобзаря ще і ще раз спонукають нас замислитися над тим, хто ми є, що залишимо після себе, а іще, ким для усіх нас є Т. Г. Шевченко. Адже для кожного українця це ім’я означає так багато, що створюється враження, ніби ми про нього все знаємо і він завжди з нами. Та це лише враження. Він невичерпний і нескінченний. Не тому, що він кращий від інших, – у ньому наша історія, реальність. Україна – це Шевченко, Шевченко – це Україна.

Минуло багато років від Дня народження Т.Г. Шевченка – славного сина українського народу, але й сьогодні як живий говорить він зі своїми наступниками. Його слово живе між нами, гнівне і ніжне, полум’яне і міцне.

Шевченко – це той, хто живе в кожному з нас. Він – як сама душа нашого народу, правдива і щира…Поезія його розлита повсюдно, вона в наших краєвидах і в наших піснях, у глибинних, найзаповітніших помислах кожного, чий дух здатен pозвиватись.

9 березня 2021 року –  це день, коли весь наш народ святкує 207-річницю від Дня народження Великого Кобзаря. Знову й знову ми звертаємося до його творів, вшановуємо пам’ять про цю людину. Людину – патріота, людину пророка, геніального художника та поета. У цей день в Університеті, біля пам’ятника Тарасу Шевченкові відбувся мітинг, присвячений цій знаменній для усієї України події. Захід було організовано кафедрою суспільно-гуманітарних наук. Завідувачка кафедри, доцент Оксана Максимець у вступному слові звернулась до усіх присутніх сприймати Т.Г. Шевченка як людину, яка боролась і помилялась, раділа і сумувала, творила і просто жила….

Студенти, які виступили з промовами, намагались щиро донести, чим близький для них Великий Кобзар, чому й сьогодні його творчість актуальна. Зачитали уривки з поезій Тараса Шевченка. Проректор з НПР Олександр Ломейко подякував молоді за участь і висловив сподівання, що для наших студентів життя і діяльність Кобзаря буде взірцем патріотизму, бо розбудова нової вільної незалежної України ще триває. Завершився цей захід покладанням квітів до пам’ятника Великому Українцеві.

Оксана Максимець,
завідувачка кафедри суспільно-гуманітарних наук;
Ольги Зімонова, Людмила Шлєіна,
ст. викладачі кафедри суспільно-гуманітарних наук