28 липня Україна вперше відзначає День Української Державності.

День Української Державності встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року. Пам’ятна дата акцентує на спадкоємності сучасної України від Давньоруської держави Володимира Великого з її столицею у Києві. Саме тому для Дня Державності була обрана дата 28 липня, коли в Україні також відзначають День Хрещення Київської Руси-України. Вибір Володимиром Великим християнства як головної релігії Русі став цивілізаційним і зумовив історичний зв’язок українських земель із Європою.

Відзначаючи День Української Державності та поширюючи інформацію про тривалу історію державних утворень українців на наших землях, ми також протидіємо російській дезінформації та пропаганді, яка силкується зобразити Україну штучним формуванням.

Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира. У 988 році він прийняв християнство як державну монорелігію, що стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності. Давня Русь успішно долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору.

Її державотворчі традиції продовжили, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна.

Святкуючи День Української Державності, ми засвідчуємо також і повагу до Тараса Шевченка, Миколи Костомарова, Володимира Антоновича, Михайла Драгоманова, Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Грушевського, інших знаменних представників і представниць національної еліти і борців за державність та незалежність України.

Державність – це устрій усього матеріального і духовного буття цілого народу.

Бережімо і захищаймо свою державу Україна!