14 травня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного за ініціативою наукової бібліотеки, стартував онлайн флешмоб «Вишиванка – свято української душі».

Кожен бажаючий одягнув вишиванку, зробив фото та виклав його у соціальних мережах з хештегом #Деньвишиванкиу_ТДАТУ. І хоч онлайн, а все ж Університет замайорів яскравими барвами вишиваного українського національного символу.

До нашого флешмобу приєднався Центр культури і дозвілля ДТАТУ, представивши яскраве, вишиване відео «Одягни вишиванку».

Сьогодні вишиванка стала для нас не просто одягом, торговою маркою чи витвором мистецтва. Українська вишиванка – це свого роду сімейний оберіг, символ, який пройшов крізь покоління, єднає рід і вшановується як святиня. Маючи таку красу, ми отримуємо енергію наших предків, пишаємось минулим та гордо дивимось у майбутнє.

Українська вишиванка з давніх-давен була талісманом. У радянські часи носити українські вишиванки частково заборонялось, проте це не применшило її значення для українців. Більше того, дослідники вважають, що з проголошенням незалежності, українська вишиванка отримала мало не культову роль.

Сьогодні українська вишиванка всюди: без неї не обходиться жодне національне свято, вона є невід’ємним елементом гардеробу бізнес-людей, нею оздоблюють інтер’єр, без вишитого рушника важко уявити будинок справжнього українця…

Наукова бібліотека вітає всіх зі святом – з Днем вишиванки та запрошує переглянути яскраві весняні фото за хештегом #Деньвишиванкиу_ТДАТУ.

Світлана Голодова,
завідуюча відділом