За ініціативою Асоціації журналістів Мелітополя на Мелітопольщині з 1 по 10 травня проходять Дні Ізраїлю та єврейської культури. Наукова бібліотека долучилась до цих днів та підготувала тематичну виставку «Бабин Яр: історія, пам’ять». На виставці представлені документальні фотоматеріали, пошуки істориків, спомини, документи, це зокрема видання: «100 знаменитых евреев», Е. Евтушенко «Я пришел к тебе, Бабий Яр…», «Мы хотели жить…», «Еврейская культура в вопросах и ответах», Т. Снайдер «Кровавые земли: Европа между Гитлером и Сталиным», збірник документів у 3 т. «Чекістське досьє окупованої України» та ін.

Виставка занурює відвідувачів у трагічну атмосферу осінніх днів 1941 року – днів, коли нацисти почали знищення київського єврейства. Трагедія Бабиного Яру стала для українців занадто гірким уроком, болючим шрамом в українській історії, яку має знати кожен, щоб уникнути повторення давніх помилок.

У 1941-1943 роках, під час Другої світової війни,  Бабин Яр став місцем масових страт і поховань, величезною братською могилою, де тільки згідно з офіційними даними, загинуло понад 100 тисяч осіб різних національностей, мирних жителів, військовополонених, комуністів, підпільників, партизанів, націоналістів.

Час може зарубцювати рани, та він безсилий загасити нашу пам’ять. Нехай проростає в наших душах пам’ять; в наших умах – бажання знати і розуміти; в наших серцях – рішучість всіма силами берегти один одного. Щоб ніколи більше солдати не вбивали дітей…

Наукова бібліотека ТДАТУIMG_5673