На виконання Указу Президента України  №17/2016 від 22.01.2016 «Про заходи з відзначення 100-річчя Української революції 1917-1921 років», доцентом кафедри суспільно-гуманітарних наук Мельником О.О., було проведено кураторську годину для студентів 1 курсу механіко-технологічного факультету. Студенти отримали інформацію щодо витоків, змісту та значення Української революції 1917-1921 років.

Перша світова війна спричинила кардинальні зміни в Центральній та Східній Європі. Імперії, що почали її, розва­лилися. На їх руїнах постали національні держави. Серед тих поневолених народів, які піднялися на боротьбу за не­залежність, були й українці.

Події 1917–1921 років, що увійшли в історію нашої країни як Українська революція, започаткували відроджен­ня державності.

Термін «Українська революція» запровадили учасни­ки подій – Михайло Грушевський, Володимир Винниченко, Симон Петлюра, Дмитро Дорошенко та інші.

Завдяки Українській революції наш народ уперше в ХХ сторіччі створив незалежну національну державу, яка у фор­мі різних утворень мала головні ознаки: територія, кордони, символи, органи влади, військо, гроші, мова. Після століть бездержавності відбулось об’єднання східних і західних українських земель.

Розуміння здобутків революції та усвідомлення причин її поразки має стати важливим уроком для сучасної розбудо­ви незалежної України.

По закінченню Мельник О.О. надав грунтовні відповіді на питання студентів.