27 березня 2018р. відбулася зустріч керівництва ТДАТУ з директорами підприємств – «Гідросила МЗТГ» та «Гідросила ТЕТІС». Університет представляли: ректор ТДАТУ, д.т.н., професор, член -кореспондент НААН України Кюрчев В.М., проректор з науково – педагогічної роботи, к.т.н., доцент Ломейко О.П., декан механіко-технологічного факультету, к.т.н., професор Кюрчев С.В. На підприємстві гостей зустріли: генеральний директор холдингу «Гідросила ГРУП» Тітов Ю.О., генеральний директор «Гідросила МЗТГ» Сидорчук І.Я. та генеральний директор «Гідросила ТЕТІС» Д`яченко С.В.

         Метою цієї зустрічі було обговорення стану впровадження дуального навчання на підприємствах «Гідросила». Співпраця із цими машинобудівними заводами є яскравим прикладом ефективної реалізації укладених договорів про навчання студентів ТДАТУ. Так,з березня 2018 року, 22 студенти механіко-технологічного факультету та 2 студенти факультету інженерії і комп’ютерних технологій працюють і навчаються на закріплених робочих місцях сучасного підприємства «Гідросила».

У ході зустрічі делегація університету разом з директорами підприємств ознайомилися з умовами дуального навчання студентів. При чому за результатами попередньої співбесіди зі студентами кожен отримав відповідно до рівня своїх знань і вмінь робоче місце: частина студентів працює у виробничому цеху на посадах оператора верстатів з програмним керуванням або випробувачем гідроапаратури, а інші проходять стажування на посади інженерів-конструкторів. У розмові із майстрами цехів, які є керівниками з дуального навчання студентів, від підприємства було відзначено достатній рівень підготовки студентів, у той же час були виявлені і деякі недоліки у теоретичній підготовці. Завдяки такому спілкуванню в навчальні плани і освітні програми з підготовки інженерних кадрів буде внесено корективи.

         Така співпраця з роботодавцями надає можливість студентам під іншим кутом зору розглянути мотивацію до навчання та отримати необхідні вміння та навички. Практична діяльність, реальне виробництво, інноваційні технологічні процеси стимулюють та налаштовують молодь на зовсім інший підхід до отримання знань, який також вимагає коригування навчальних планів університету і змісту деяких дисциплін, що вивчаються. Плідна співпраця університету з підприємствами дає можливість не тільки підвищувати якість освіти студентів, але і сприяє підвищенню матеріального забезпечення її здобувачів.

Реалізація дуального навчання на сучасних підприємствах є запорукою не тільки підвищення рівня практичної підготовки і конкурентоспроможності фахівців, але й реальним шляхом до працевлаштуванням випускників.

         Ректорат університету дякує керівництву підприємств холдингу «Гідросила ГРУП» за допомогу у підготовці інженерних кадрів і сподівається на подальшу плідну співпрацю.