Сьомого квітня студенти 41ЕЕ та 12СЕЕ груп спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» разом з заступником декана факультету ЕКТ з ОВР Олександром Ковальовим, кураторами груп Мариною Постніковою та Сергієм Курашкіним, відвідали підприємство «Тепло-Мелітополь». Екскурсію було організовано сумісно з заступником начальника відділу активної підтримки безробітних Мелітопольського міськрайонного центру зайнятості Іриною Волковою.

ТОВ «Тепло-Мелітополь» структурно складається з таких підрозділів: три експлуатаційні райони теплових мереж, які обслуговують 13 котелень, розташованих в різних районах Мелітополя (ЕРТМ-1, ЕРТМ-2, ЕРТМ-3); три атестованих лабораторії; допоміжні служби (газова служба, дільниця КВПтаА, група налагодження, служба головного енергетика, дільниця централізованого ремонту, автотранспортний цех). центральний диспетчерський пункт, що забезпечує оперативне  керування процесом виробництва, розподілу, транспортування теплової енергії, а також забезпечує зв’язок із споживачами.

Паливом для котелень слугує природний газ. Встановлена теплова потужність котелень складає 164,13 Гкал/год. Приєднане теплове навантаження складає 144,36 Гкал/год. Загальна протяжність теплових мереж у двотрубному  обчисленні складає 62,66 км.

На підприємстві екскурсантів гостинно зустріли головний енергетик Ігор Лещенко та інженер-енергетик Наталя Кравець. Перед початком екскурсії студенти та викладачі пройшли інструктаж з техніки безпеки. Далі екскурсанти прослідували безпосередньо до виробничих приміщень підприємства, де мали змогу побачити весь цикл виробництва тепла. Спочатку відвідали відділення підготовки води, в якому відбувається фільтрація та її пом’якшення. Після чого насосне відділення, в якому потужні насосні агрегати подають воду до котла та качають її по системі: тут великий інтерес у студентів виник саме до електрообладнання – якої потужності електродвигуни приводу насосів, яке пускозахисне обладнання використовується тощо.

Наступним етапом стало ознайомлення з котлом КВГМ-50, та особливостями його експлуатації, на блочному щиті керування, де студенти мали змогу побачити як працює експлуатаційний персонал, які параметри контролюються та в яких межах (суміш повітря та газу, тиск пари в котлі, температура підігрітої води та багато інших параметрів).

Таким чином, студенти-енергетики випускних курсів мали змогу ознайомитися з функціонуванням підприємства у супроводі фахівців «Тепло-Мелітополь» та поцікавитися специфікою підприємства, вимогами до співробітників, можливостями поєднувати навчання з роботою за дуальною системою освіти.

Екскурсія видалася пізнавальною, з перспективою на майбутнє працевлаштування та була організована з дотриманням санітарно-епідеміологічних норм.

Олександр Ковальов,
заступник декана факультету ЕКТ з ОВР,