15 вересня 2021 року зав. кафедри ТКМ доцент Олег Пеньов, ст. викладач Олександр Колодій, доцент Віталій Черкун, навчальний майстер каф. ТКМ Наталя Гулевська, керівник Центру кар’єри та працевлаштування ТДАТУ Наталя Ругно, та студенти кураторськаої групи 22САІ, 23САІ та 31 АІ побували на заводі «Мотор Січ», м. Запоріжжя. «Мотор Січ» — одне з провідних підприємств у світі з випуску авіаційних двигунів для літаків і вертольотів, а також промислових газотурбінних установок.

Підприємство почалося у 1907 році та нараховує вже більше 100 років. Воно випускає надійні авіаційні двигуни та газотурбінні установки, які є конкурентними на світовому ринку. Продукція підприємства експлуатується на літаках та вертольотах різного призначення більш ніж у 120 країнах світу. Розробка та впровадження у виробництво сучасних технологій, що спираються на найновіші досягнення науки та техніки, професійний, висококваліфікований та згуртований колектив, унікальна виробнича база, ресурси, ефективна управлінська стратегія – все це є плацдармом для успіху та постійного розвитку.

У листопаді 1916 р. був зібраний перший шестициліндровий двигун рідинного охолодження «Дека» М-100. Відтоді на заводі освоєно виробництво і тривалий час випускалася широка гама поршневих двигунів: М-6, М-11, М-22, М-85, М-86, М-87, М-88, АШ-82ФН, АШ-62ІР, які не поступалися, а подеколи і перевершували найкращі світові аналоги тих часів. У 1953 р. на заводі розпочалося виготовлення реактивних двигунів РД-45, РД-500, що поклало початок ері газотурбінних двигунів.

Представниками нового покоління стали турбогвинтові двигуни АІ-20 (1957 р.) і АІ-24 (1962 р.) конструкції А. Г. Івченко, різноманітні модифікації яких експлуатуються досі.

Також ми відвідали музей техніки Богуслаєва. Відкриття Музею техніки відбулося 20 жовтня 2012 року. На двох поверхах будинку у просторих залах розташовані експозиції різної техніки. На першому поверсі музею розміщається експозиція, присвячена історії Запорізького моторобудівного заводу, де на основі архівних документів, матеріалів інформаційних джерел, спогадів спеціалістів, організаторів виробництва у хронологічній послідовності відтворена сторічна історія створення та розвитку заводу. Тут представлена унікальна колекція поршневих та реактивних авіаційних двигунів, що випускалися підприємством у різні періоди його історії.

Всі студенти були дуже задоволені екскурсією, деякі з них виявили бажання підти працювати на «Мотор Січ» після закінчення нашого університету.

Кафедра технології конструкційних матеріалів