Самостійна робота поступово перетворюється на провідну форму організації освітнього процесу. Це пов’язано з впровадженням європейських стандартів кредитно-модульної системи освіти.

Її роль у закладах вищої освіти настільки зросла, що цю роботу доводиться спеціально планувати, створювати для неї спеціальні форми, методи та засоби навчання. На разі, інтенсивна комп’ютеризація зобов’язала викладачів університетів до реорганізації освітнього процесу та поширення використання інноваційних засобів навчання, одним з яких є електронний посібник.

Викладачі кафедри ОПХВ ім. професора. Ф.Ю. Ялпачика розробили електронні навчальні посібники з дисципліни «Монтаж, експлуатація та ремонт обладнання», для вивчення якої для студентів спеціальності 133 «Галузеве машинобудування».

У посібниках розглянуті основні моменти організації та діагностування обладнання під час ремонту та експлуатації на харчових підприємствах. Посiбники призначені для вивчення питань підготовки й проведення ремонту обладнання, основних причин, що впливають на знос деталей обладнання на переробних підприємствах, розглянуті способи i методи дефектування та відновлення типових деталей.

Посібник рекомендований для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр спеціальності 133 “Галузеве машинобудування” для використання в освітньому процесі відповідно до програм навчальної дисципліни.

Кирило Самойчук,
зав. кафедри ОПХВ ім. професора Ф.Ю. Ялпачика