10 грудня 2019 р. відбулося планове засідання Вченої ради факультету енергетики і комп’ютерних технологій під головуванням декана факультету, професора І.П. Назаренко.

В порядку денному засідання згідно плани роботи Вченої ради було зазначено 6 питань:

– про впровадження принципів академічної доброчесності на кафедрах факультету;

– про стан методичного забезпечення навчальних дисциплін, впроваджених у навчальний процес на кафедрах факультету;

– інформація про роботу студентської ради факультету;

– про організацію самостійної роботи студентів у 2 півріччі 2019-2020 н.р.;

– звіт завідувачів наукових лабораторій Науково-дослідного інституту механізації землеробства півдня України про наукову роботу у 2019 р.;

– затвердження навчально-методичної літератури.

За першим питанням завідувачі кафедр факультету в своїх виступах надали детальну інформацію щодо результатів впровадження принципів академічної доброчесності на кафедрах.

Декан факультету, професор І.П.Назаренко у своєму зверненні до членів Вченої ради охарактеризував етичні принципи та визначені Законом України «Про освіту» правила, якими мають керуватися учасники освітнього процесу на факультеті під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та наукових досягнень. Доповідач акцентував увагу членів ради на діючі в ТДАТУ імені Дмитра Моторного документи, які спрямовані на політику та стандарти дотримання академічної доброчесності: Кодекс честі ТДАТУ, Положення про систему запобігання та виявлення академічного плагіату серед здобувачів вищої освіти в ТДАТУ та Антикорупційну програму ТДАТУ, а також на види відповідальності за порушення правил доброчесності як здобувачами вищої освіти, так й науково-педагогічними та педагогічними працівниками.

За другим питанням порядку денного було прийняті узгоджені рішення та ведучим викладачам надані відповідні доручення з удосконалення методичного забезпечення навчальних дисциплін, впроваджених у навчальний процес на кафедрах факультету.

Голова студентської ради факультету В.В.Славов за третім питанням порядку денного проінформував членів Вченої ради про роботу студентської ради факультету за 1 півріччя 2019-2020 н.р.

За четвертим питанням завідувачами кафедр факультету була надана інформація щодо організації самостійної роботи студентів на кафедрах у 2 півріччі 2019-2020 н.р., як домінантної складової освітнього процесу в ТДАТУ, та обговорені шляхи для мотивації самостійної роботи серед студентів дуального навчання й системного контролю за ходом її проведення.

Завідувачі наукових лабораторій Науково-дослідного інституту механізації землеробства півдня України прозвітували про виконану наукову роботу у 2019 р.

За шостим питанням голова методичної комісії факультету, доц. Д.М.Нестерчук презентувала членам Вченої ради навчально-методичну літературу (у кількості 4 видань), на яку після обговорення та голосування був наданий дозвіл до видання та впровадження в навчальний процес.

За поданням

секретар Вченої ради,