Електронні геодезичні прилади

Спеціальність:
Геодезія та землеустрій
СВО:
Бакалавр
Курс:
2
Провідний викладач:
Мазикіна Ольга Борисівна

Нормативна навчальна дисципліна «Електронні  геодезичні прилади» – є основою підготовки фахівців напряму 193 «Геодезія та землеустрій» для отримання кваліфікації бакалавр з геодезії та землеустрою.

Метою вивчення дисципліни «Електронні геодезичні прилади» є придбання студентами поглиблених знань про використання сучасних технологій при веденні геодезичних робіт наземними методами із застосуванням сучасних електронних теодолітів, тахеометрів, цифрових нівелірів, глобальних навігаційних супутникових систем (ГНСС), освоєння програмних продуктів обробки результатів спостереження при вирішенні різних завдань з геодезії, картографії та землеустрою. Завдання – надати студенту знання про основну частину сучасних електронних геодезичних приладів. Вивчення теоретичних питань в різних розділах дисципліни «Електронні геодезичні прилади» супроводжується виконанням практичних занять, де велике місце відводиться виконання робіт з електронними тахеометрами, цифровими нівелірами, а також роботі з супутниковою апаратурою, математичній обробці відповідних спостережень і оцінки їх точності, а також у вирішенні завдань з геодезії, картографії та землеустрою.

 

Основною метою вивчення дисципліни «ЕГП» є всебічна підготовка спеціаліста, спроможного на основі отриманих знань та навичок  виконувати необхідні виробничі вимірювання на землі і зображати ділянки землі на планах з метою раціонального землевпорядкування та земле використання.

 Завдання. Головні завдання вивчення навчальної дисципліни «Електронні  геодезичні прилади» полягають в наступному:

– роль, призначення, класифікація та головні завдання навчальної дисципліни «ЕГП»;

– перспективні напрямки розвитку та застосування електронних геодезичних приладів

– види та характеристика головних електронних приладів що використовуюся при геодезичних вимірюваннях ;

– перспективні напрямки використання земельних ресурсів для підвищення продуктивності земель сільськогосподарського призначення;

– практичне застосування електронних геодезичних вимірювань для інженерної (практичної) діяльності.

У результаті вивчення дисципліни «Електронні  геодезичні прилади» бакалаври (молодші спеціалісти) у відповідних напрямах підготовки повинні мати такі головні загальнокультурні та професійні компетенції.

Внаслідок вивчення дисципліни «Електронні геодезичні прилади» студент повинен:

ЗНАТИ:

задачі навчальної дисципліни «Електронні  геодезичні прилади», шляхи та методи якими реалізуються поставлені задачі;

– мету і порядок використання електронного обладнання.

– загальні відомості про сучасні інформаційні системи.

– простіше електричне і електронне обладнання;.

– методику орієнтування ліній на місцевості і на планах.

– будову основних геодезичних приладів і методику роботи з ними.

– методику і мету горизонтальної і вертикальної зйомок на місцевості.

УМІТИ:

– вимірювати довжину лінії на місцевості електронними приладами.

– оперувати електронними приладами .

– вимірювати горизонтальні кути та перевищення точок.

– будувати плани і карти земельних ділянок

– запроектувати та винести в натуру проект землевпорядкування на земельній ділянці і, зокрема, в фермерському господарстві.

Робоча програма навчальної дисципліни “Електронні геодезичні прилади” для здобувачів СВО “Бакалавр” зі спеціальності 193″Геодезія та землеустрій” на 2020-2021 н.р.(на основі повної загальної середньої освіти)

Робоча програма навчальної дисципліни “Електронні геодезичні прилади” для здобувачів СВО “Бакалавр” зі спеціальності 193″Геодезія та землеустрій” на 2020-2021 н.р.(на основі ОКР “Молодшого спеціаліста”)

Робоча програма навчальної дисципліни “Електронні геодезичні прилади” для здобувачів СВО “Бакалавр” зі спеціальності 193″Геодезія та землеустрій” на 2020-2021 н.р. ІІ сем. 

ПРОГРАМА НАВЧАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ВО – СИЛАБУС  з дисципліни ЕЛЕКТРОННІ ГЕОДЕЗИЧНІ ПРИЛАДИ для спеціальності 193 “Геодезія та землеустрій” (на основі ОКР “Молодшого спеціаліста”)

ПРОГРАМА НАВЧАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ВО – СИЛАБУС  з дисципліни ЕЛЕКТРОННІ ГЕОДЕЗИЧНІ ПРИЛАДИ для спеціальності 193 “Геодезія та землеустрій” (на основі повної загальної середньої освіти)