Фізіологія і екологія рослин і тварин

Спеціальність:
Екологія
СВО:
Бакалавр
Курс:
2
Провідний викладач:
Аюбова Ельнара Мусаібовна

МЕТА ТА ЗАВДАННЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
«Фізіологія і екологія рослин і тварин» вивчає закономірності функці-онування живих організмів, їхніх окремих систем, органів, тканин і клітин, процеси життєдіяльності організму, вплив навколишнього середовища на фізі-ологічні процеси та способи пристосування живого організму до умов існу-вання.
Предметом вивчення фізіології є функції живого організму, їх зв’язок між собою, регуляція і пристосування до зовнішнього середовища, їх похо-дження і становлення у процесі еволюції та індивідуального розвитку особи-ни. Фізіологія розглядає функції організму у взаємозв’язку і з урахуванням впливу на них факторів зовнішнього середовища.
Метою викладання навчальної дисципліни « Фізіологія і екологія рос-лин і тварин» є набуття кожним студентом знань з фізіології у світі природни-чо-наукових уявлень про будову і функції різних клітин, тканих, органів та си-стем в цілому з метою використання отриманих знань у вивченні наступних дисциплін за фахом, та у майбутній професійній діяльності.
Завдання: сформувати у студентів систему знань про механізми перебі-гу основних фізіологічних функцій таких як дихання, травлення, виділення, обмін речовин і енергії; ознайомити студентів із закономірностями функціо-нування нервової тканини та м’язової тканин, закономірностями подразнення клітин, механізмами виникнення і поширення збудження. Розширити уявлення про функції різних відділів центральної нервової системи; про особливості адаптації різних систем тваринного організму до умов існування; сформувати у студентів практичні навички визначення і оцінки функціональних особливо-стей організму; розширити уявлення про роль вивчення фізіології тварин для інших екологічних дисциплін.
У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен знати:
– закономірності життєвих процесів (обміну речовин, дихання, кро-вообігу, травлення та ін.) на різних структурних рівнях;
– механізми, що забезпечують взаємодію окремих систем і органів як єдиного цілого із зовнішнім середовищем;
– якісні відмінності фізіологічних функцій у тварин, що знаходяться у різних екологічних умовах;
– становлення фізіологічних функцій, їх формування на різних ета-пах індивідуального розвитку.
вміти:
– використовувати одержані знання для вирішення теоретичних і практичних завдань у галузі;
– застосовувати набуті знання під час вивчення інших навчальних дисциплін та подальшої практичної діяльності;
– враховувати зв’язок організму тварин з умовами навколишнього

Робоча програма навчальної дисципліни “Фізіологія і екологія рослин і тварин” для здобувачів СВО “Бакалавр” зі спеціальності 101 “Екологія” на 2020-2021 н.р.

Силабус з дисципліни ФІЗІОЛОГІЯ І ЕКОЛОГІЯ РОСЛИН І ТВАРИН  для спеціальності 101 “Екологія”