З метою забезпечення високої якості підготовки фахівців у галузі екології, зміцнення та удосконалення практичної складової освітнього процесу, підвищення якості підготовки фахівців відповідно до реальних вимог ринку праці та підвищення мотивації здобувачів освіти до навчання в рамках освітнього процесу організовуються певні тематичні заходи, що передбачають залучення професіоналів-практиків.

Серед останніх заходів такого змісту можна відмітити профільний захід, що проходив в межах аудиторного фонду кафедри ГЕЗ під тематичним спрямуванням «Біомоніторингові та екологічні дослідження, що проводяться в межах Біосферного заповідника «Асканія-Нова» ім. Ф.Е. Фальц-Фейна» за умови безпосередньої участі співробітника відповідної установи. в.о. молодшого наукового співробітника лабораторії біомоніторингу і заповідного степу Старовойтової Тетяни Вікторівни.

20201002_101514 20201002_101539
20201002_101448 20201002_101619

Безымянный

За аналогією із попереднім, але у інший час був проведений тематичні поза навчальні заняття із представниками Приазовського національного природного парку в особі фахівця екоосвіти Юлії Кучеренко та заступника начальника відділу «Рекреації і екоосвіти» Тетяни Курішко, що долучались до читання лекцій за темою «Міжнародна ніч кажанів». Під час якої вони розповіли про видовий склад кажанів, сучасні методи їх дослідження, важливість їх збереження та перелік заходів, що реалізуються з метою їх охорони. А також у ході доповіді розповіли про особливості роботи відділу, вимоги до працівників екоосвіти, сучасні прийоми та інноваційні підходи, що використовуються у сфері екоосвіти, екопропоганди та екологічного виховання.

 

 11  2
 3  4
 5  6

В окрему групу доцільно віднести заходи, що проводяться на базі профільних установ та передбачають їх безпосереднє відвідування. Такі заходи постійно проводяться для здобувачів вищої освіти СВО «Бакалавр» та «Магістр».

 

1) Проведення заняття з дисципліни «Наукова і освітня діяльність в заповідних територіях» к.б.н., доцентом кафедри Щербиною Валентиною Вікторівною на базі філії кафедри, що знаходиться на території Приазовського національного природного парку з метою визначення прикладних аспектів наукової та освітньої  діяльності установи із залученням до проведення заняття начальника наукового  відділу Барабохи Наталі Миколаївни.

Особливості розміщення студентів в кабінеті зумовлені переглядом фото- та відеоматеріалів, що доповнюють розповідь доповідача,  а також підготовлених слайдів за темою поточного заняття. Наведений формат проведення занять є традиційним для здобувачів  вищої освіти СВО «Магістр» та проводиться на постійній основі із врахуванням особливостей розкладу та змісту робочої програми дисципліни.

IMG_20190227_120826 IMG_20190227_120848

IMG_20190227_120934

2) Проведення фахової консультації здобувача вищої освіти з питань особливості організації ботанічних  досліджень за запитом керівника студентського наукового гуртка «Екодослід», що сформований для  поглиблення знань з дисципліни «Методологія та  організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності» та напрацювання навичок роботи у науково-дослідній сфері к.б.н., доц. Щербини Валентини Вікторівни. Відвідування установи відбувається у супроводі куратора академічної групи асистента кафедри Скиби Вікторії Павлівни. Попереднє узгодження заходу реалізовано за участі асистента кафедри Антоновського Олександра Григоровича. Консультування проводить молодший науковий співробітник науково-дослідного відділу Тетяна Анатолівна Ярова. 

IMG_20190925_133201

3) Долученя професіоналів-практиків до практичної підготовки здобувачів у період проходження навчальної практики з загальної екології в особі молодшого наукового співробітника науково-дослідного відділу. Ткаченко Вадима Вадимовича. Попереднє узгодження заходу реалізовано за участі асистента кафедри Антоновського Олександра Григоровича та асистента кафедри Ганчука Максима Миколайовича. Під час відвідування типових біотопів Приазовського національного природного парку запрошеним фахівцем були продемонстровані типові гідро-екологічні прийоми вивчення водних екосистем як з урахуванням гідрологічни, гідрохімічних так і гідробіологічних аспектів. Доцільно відмітити, що Вадим Вадимович на постійній основі співпрацює із кафедрою як в форматі доручення до польових занять так і аудиторно-кабінетних заходів.

Ткаченко 2Ткаченко 1

4) Проведення занять із залучення устаткування та обладнання, а також біоматеріалів філії кафедри під керівництвом асистента кафедри Антоновського Олександра Григоровича, а за основним місцем роботи заступника начальника наукового відділу Приазовського національного природного парку для здобувачів вищої освіти ОП «Екологія», що навчаються заочно.

IMG_20190524_103422 IMG_20190524_103540
IMG_20190524_103445 IMG_20190524_103452

5) Проведення практичних занять з дисципліни “Наукова і освітня діяльність в заповідних територіях” в межах НПП «Великий Луг»Виїзд організований  к.б.н., доцентом кафедри Щербиною Валентиною Вікторівною у супровіді ст. викладача кафедри Ганчука Максима Миколайовича. Під час виїзду студенти визначили для себе особливості організації наукової та освітньої діяльності у НПП. Безпосередньо за участі наукового співробітника НПП «Великий Луг» Горбенко Є.І. відвідали екотропи національного природного парку. Доцільно відмітити, що між колективами кафедри та НПП «Великий Луг» налагоджений тісний професійний зв’язок, який активно підтримується на протязі останніх років. Кафедра виражає щіру вдячність за дуже тепле ставлення керівництва та співробітників НПП «Великий Луг» до студентів та викладачів кафедри, за підтримку всіх ініціатива також результативну та плідну співпрацю, у навальній, науковій і виховній сфері.

изображение_viber_2020-10-24_20-34-50 ЩербинаIMG_7672

IMG_7715 IMG_7670 IMG_7495
IMG_7613 IMG_7583 IMG_7686
 

 

IMG_7471За матеріалами: доц. Валентини ЩЕРБИНИ, ас. Олександра АНТОНОВСЬКОГО, ас. Вікторії СКИБИ