Онлайн-консультації з питань територіального аналізу та стратегії, реалізації програми Interreg NEXT Басейн Чорного моря 2021-2027, проходили 10 лютого 2021 року за ініціативи Міністерства суспільної роботи, розвитку та адміністрування та проекту TESIM, поєднавши більше 100 учасників, серед яких: представники Кабінету Міністрів України, органів місцевого самоврядування, освітньо-наукових закладів та громадських організацій та всіх зацікавлених стейкхолдерів.

Цілями заходу були:

  • Подальший збір якісної інформації про потреби території щодо цілей стратегії та окремих цілей Interreg.
  • Підтримка прийняття рішень щодо програмної стратегії та вибір відповідних окремих цілей.

Міжнародний формат заходу дозволив завдяки синхронному перекладу поєднати у секційних залах на платформі   Zoom англомовних та вітчизняних учасників, що зацікавлені в розвитку територій Басейну Чорного моря (БЧМ) України та сусідніх країн, що омиваються водами цього водоймища. Модератором заходу була Тетяна  ТИТАРЧУК (Директорат координації міжнародної технічної допомоги Секретаріату Кабінету Міністрів України) та команда TESIM: Розаріо САПІЄНЗА, Тетяна ПАЄНТКО, Аурелія САРАРІ, Альберт СОРРОСАЛ.

Долучились фахівці з Херсонскього державного аграрно-економічного університету, Одеських вишів, Миколаївських університетів. Від Таврійського ДАТУ у заході приймали участь к.е.н., доц. Світлана ПЛОТНІЧЕНКО та к.е.н. Анастасія ЯКУНІЧЕВА.

Брифінг розпочали партнери програми, що були запрошені у якості членів Національної робочої групи. Після брифінгу засідання розподілились за секціями: розумніша Європа та країни-сусіди, Зеленіша низьковуглецева Європа та країни-сусіди, більш соціальна Європа та краще управління співпрацею для Європи та країн-сусідів. Активну участь прийняли представники Регіонального фонду підтримки підприємництва Запорізького краю: Павло ПЕТРАШ та Євген ВАСИЛЬЧЕНКО.

Серед питань, що викликали особливу стурбованість учасників було підвищення стабільності у сфері управління водними ресурсами, посилення захисту та збереження природи, надання рівного доступу до якісних освітніх послуг та підвищення ролі культури та сталої туристичної галузі в процесі економічного розвитку, соціальної інтеграції та впровадження соціальних інновацій.

Важливим кроком в процесі реалізації міжнародної програми буде складання ГІС-карти, що поєднає та узагальнить всі соціально-економічні дані про стан території БЧМ та створить додаткові можливості бізнес-розвитку цих територій.

Асистент кафедри ГЕЗ к.е.н., Анастасія ЯКУНІЧЕВА

4 2_
7 8
27 17
21 20
22 25