25 лютого за ініціативи народного депутата України Сергія Мінька та у партнерстві з Міністерством охорони довкілля та природних ресурсів України, Агентством з міжнародного співробітництва USAID «Економічна підтримка Східної Європи», Українським фондом соціальних інвестицій та обласною державною адміністрацією проведено Азовський форум регіонального розвитку Мелітопольщини.

З метою вирішення стратегічних питань розвитку усього регіону до участі в форумі активно долучились представники Міністерств, науковці, міжнародні експерти, народні депутати, представники обласної  влади і 16-ти територіальних громад найбільшого у Запорізькій області об’єднаного Мелітопольського району.

Спрямування роботи Азовського форуму було сплановано за трьома тематичними блоками.

І-й блок  обговорювалась тема «Стратегічне планування як основа сталого розвитку Мелітопольщини».

ІІ-й блок тематична секція «Інвестиції як умова реалізації проєктів розвитку громади».

ІІІ-й «Екологічні проблеми регіону та шляхи їх вирішення».

Саме до питань третього блоку активно долучились науковці кафедри геоекології і землеустрою ТДАТУ Сергій Мовчан, Валентина Щербина та Вікторія Скиба. Завідувач кафедри ГЕЗ, к.т.н., доцент, голова Басейнової ради річок Приазов’я Сергій Мовчан мав змогу для широкого загалу присутніх окреслити у своїй доповіді головні екологічні проблеми гідрологічного басейну річок Приазов’я, фактичний стан екосистеми натепер та подальшу тенденція виникнення екологічних ризиків та загроз. Акцентувалась увага і на особливості збереження малих та середніх водотоків Приазов’я для збереження сталості та природної рівноваги нашого регіону, подальшої перспективи ведення господарської діяльності та розвитку рекреаційного потенціалу території.

Ключовим підсумком роботи форуму стало підписані меморандуму про подальше співробітництво сторін у галузі охорони навколишнього природного середовища та сталого розвитку територіальних громад Азовського регіону.

Асистент кафедри ГЕЗ Вікторія Скиба

yzobrazhenye_viber_2021-02-25_20-01-54-839x629  1614579969940
 1-13.МатерАзовскЕкоФорум(26.02.2021 р.) - 0005 01.ТаблНаСтолі(26.02.2021 р.)