Основним завданням навчальної роботи є підготовка висококваліфікованого фахівця-енергетика, здатного до праці в умовах ринкових відносин та виконання на рівні національних та міжнародних стандартів своїх професійних обов’язків як висококультурної інтелектуальної особистості.
Вирішення данного завдання є пріоритетним напрямком роботи кафедри електротехніки і електромеханіки імені професора В.В. Овчарова. При цьому особлива увага приділялась і приділяється питанням вдосконалення змісту та методики навчання студентів з дисциплін кафедри. Підготовка фахівців здійснюється за ступеневою системою: бакалавр, магістр. Після отримання кваліфікації ОР «Бакалавр» студенти продовжують навчання за рівнем “Магістр”. На базі освітнього рівня “Магістр” при кафедрі здійснюється підготовка аспірантів на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук. У процесі підготовки фахівців реалізуються основні функції освіти: придбання теоретичних знань, умінь і практичних навичок; орієнтація студентів на розвиток пізнавального потенціалу особистості, їх творчих і професійних здібностей з акцентом на самоосвіту.
Кафедра проводить заняття для здобувачів ступеню вищої освіти «Бакалавр» за спеціальностями 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, 133 Галузеве машинобудування, 208 “Агроінженерія” і здобувачів ступеню вищої освіти “Магістр” за спеціальністю 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка. Ознайомитись з освітньо-професійними програмами спеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка можна на сайті факультету енергетики і комп’ютерних технологій; 133 Галузеве машинобудування, 208 “Агроінженерія” – на сайті механіко-технологічного факультету.
Навчання з дисциплін кафедри проводиться згідно кредитно-модульної системи з рейтинговою формою контролю. Технологія навчання передбачає крім обов’язкового відвідування аудиторних занять самостійну роботу студентів, організовану виробничу та навчально-дослідницьку практики, складання іспитів та заліків у відповідності з навчальним планом. Поглиблення знань з усіх предметів за допомогою самопідготовки стимулюється різними формами поточного та тестового контролю. Використання сучасних методів навчання забезпечує підвищення рівня знань, умінь і навичок студентів. На кафедрі постійно працює та удосконалюється модульна система контролю знань. Підвищення рівня активності закріплення навчального матеріалу досягається шляхом: застосування інноваційних методів навчання; розгляду конкретних виробничих ситуацій з дисципліни; тестування; проведення контрольних, модульних робіт; індивідуального прийому виконаних завдань: контрольних, курсових і т.д.; самостійної роботи студентів із застосуванням комп’ютерних технологій. Вказані форми активного навчання матеріально забезпечені пакетами комплексних завдань і прикладними програмами. Основні дисципліни, які викладаються на кафедрі, мають виключно важливе значення у формуванні фахівця енергетичної галузі.