У практикумах, навчальних посібниках для виконання лабораторних та практичних робіт систематизований та наочно викладений теоретичний та методичний матеріал, наведені лабораторні та практичні роботи, що сприяють засвоєнню набутих знань, умінь і навичок, їх систематизації та узагальненню, перевірці якості їх засвоєння.


 ТІТ Практикум ЕПВМіМ_2021

Дозвіл до впровадження та видання надано Вченою радою факультету енергетики і комп’ютерних технологій Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного (протокол № 9 від «26» травня 2021 р.) 

Постнікова М. В. Електропривод виробничих машин і механізмів : практикум. Мелітополь : Люкс, 2021. 185 с.

Практикум представляє собою збірник практичних робіт, прикладів їх виконання. Описані приводні характеристики основних машин, що застосовуються в АПК, приведені розрахункові формули по визначенню потужності приводних електродвигунів. До кожної практичної роботи приведені стислі теоретичні відомості, приклади рішень проілюстровані графіками і поясненнями, що сприяє більш глибокому засвоєнню теоретичного матеріалу курсу «Електропривод виробничих машин і механізмів» і придбанню навиків його практичного застосування.

Практикум з дисципліни «Електропривод виробничих машин і механізмів» призначений для студентів зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» вищих навчальних закладів ІІ-ІV рівнів акредитації.

Рецензенти:

Яковлєв Валерій Федорович, к.т.н., професор кафедри енергетики та електротехнічних систем, Сумський національний аграрний університет
Назаренко Ігор Петрович, д.т.н., професор кафедри електротехнологій і теплових процесів, Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного

 


 

 ТИТ КВПзОМ навч-метод_посібник для практ_занять Нестерчук_ДМ 2021 УДК 006.91(075)+621.317.3 (075)

Дозвіл до впровадження та видання надано Вченою радою факультету енергетики і комп’ютерних технологій Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного (протокол № 9 від «26» травня 2021 р.) 

Нестерчук Д.М. Контрольно-вимірювальні прилади з основами метрології: навчально-методичний посібник для практичних занять. Мелітополь: Видавничо-поліграфічний центр «Люкс», 2021. 170 с.

Навчально-методичний посібник для практичних занять з дисципліни «Контрольно-вимірювальні прилади з основами метрології» призначений для здобувачів ступеню вищої освіти «Бакалавр» зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» при підготовці до практичних занять на основі вивчення теоретичного матеріалу, виконання завдань з самостійної роботи за темами й самостійного опрацювання практичних завдань. Методичні рекомендації до практичних занять сприяють реалізації завдання «вчити вчитись» та надають здобувачам вищої освіти систематизованих відомостей як працювати над вивченням матеріалу та як користуватися засобами оволодіння навчальним матеріалом.

Рецензенти:

Яковлєв Валерій Федорович, к.т.н., професор кафедри енергетики та електротехнічних систем, Сумський національний аграрний університет
Лобода Олександр Іванович, к.т.н., старший викладач кафедри «Електроенергетика і автоматизація», Таврійський ДАТУ імені Дмитра Моторного

 


 

 ТИТ ПІП Лабораторний_практикум_2021 УДК 621.3 (078)

Дозвіл до впровадження та видання надано Вченою радою факультету енергетики і комп’ютерних технологій Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного (протокол № 4 від «24» грудня 2020 р.) 

Квітка С.О., Ковальов О.В., Нестерчук Д.М., Вовк О.Ю. Лабораторний практикум з дисципліни «Практична інженерна підготовка». Мелітополь: Видавничо-поліграфічний центр «Люкс», 2021. 205 с. 

В лабораторному практикумі зібраний, систематизований та наочно викладений теоретичний і методичний матеріал, який охоплює практичні питання поглиблення та закріплення придбаних знань при вивченні навчальних дисциплін «Теоретичні основи електротехніки», «Контрольно-вимірювальні прилади з основами метрології», «Електричні машини», «Електроніка та мікросхемотехніка» та «Електронні пристрої в системах керування» методами аналітичної та експериментальної перевірки основних положень теорії і практики. Структура кожної лабораторної роботи, їх зміст та наочна ілюстрація теоретичного матеріалу схемами вимірювання» є методично обґрунтованими, а практикум є зручним для самостійного опрацювання матеріалу здобувачами ступеню вищої освіти, як денної, так й заочної (дистанційної) форм навчання.
Лабораторний практикум призначений для здобувачів ступеня вищої освіти «Бакалавр» зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».

Рецензенти:

Чебанов Андрій Борисович, к.т.н., старший викладач кафедри «Електроенергетика і автоматизація», Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного
Попова Ірина Олексіївна, к.т.н., доцент кафедри «Електротехніка і електромеханіка імені професора В.В. Овчарова»

 


 

 ТИТ ТОЕ_ч3 Лаб_практикум_Попова_2021 УДК 621.3.01 (075)

Дозвіл надано Вченою радою факультету енергетики і комп’ютерних технологій Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного (протокол № 7 від 9 березня 2021 р.) 

Попова І.О. Теоретичні основи електротехніки, частина 3. ЛАБОРАТОРНИЙ ПРАКТИКУМ для здобувачів ступеня вищої освіти «Бакалавр» зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка і електромеханіка» денної форми навчання. Мелітополь : ТДАТУ, 2021. 162 с.

Метою лабораторних робіт з дисципліни «Теоретичні основи електротехніки» є навчання студентів методам розрахунку електромагнітних процесів і відповідних перетворень енергії, засвоєння основних понять та законів, пов’язаних з практичним використанням електричних та магнітних явищ, оволодіння методами аналізу електричних кіл постійного та змінного струмів.

Рецензенти:

Лобода О.І., к.т.н., старший викладач кафедри «Електроенергетика і автоматизація» Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного

 


 

 ТИТ Посібник-практикум Галько УДК 621.01 (076)

Схвалено і рекомендовано до друку методичною комісією Механіко-технологічного факультету Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного (протокол  № 7 від «29» травня 2020 р.)

Михайленко О. Ю., Вершков О. О., Галько С. В., Малюта С. І., Леженкін О. М. Структурне, кінематичне та силове дослідження важільного механізму: посібник-практикум.  – Мелітополь : Видавничо-поліграфічний центр «Люкс», 2020. – 118 с.

Посібник-практикум призначений для вивчення основ інженерної механіки, а саме розділу теорії механізмів і машин, властивості окремих типів механізмів, що широко застосовуються у самих різних машинах, приладах і пристроях; розглядаються завдання вдосконалення сучасної техніки, створення нових високопродуктивних машин і систем, які звільняють людину від трудомістких процесів. ІМ ТММ базується на методах математичного аналізу, векторної та лінійної алгебри, диференціальної геометрії та інших розділів математики, тому посібник розрахований на студентів, які вже мають підготовку з вищої математики, теоретичної механіки, векторної алгебри, інформатики та ін.

Рецензенти:

Морозов М.В., к.ф.-м.н., доцент кафедри «Вищої математики і фізики» Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного
Мацулевич О.Є., к.т.н., доцент кафедри «Технічна механіка та комп’ютерні технології ім. професора В.М. Найдиша» Таврійський державний агротехно-логічний університет імені Дмитра Моторного

 


 

 ТИТ Ел_машини лаб_практикум УДК 631.371:621.313 (076.5)

Дозвіл до впровадження та видання надано Вченою радою факультету енергетики і комп’ютерних технологій Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного (протокол №10 від «28» травня 2020 р.)

Квітка С. О., Ковальов О. В. Електричні машини: асинхронні і синхронні машини: лабораторний практикум. Мелітополь : Видавничо-поліграфічний центр «Люкс», 2020. – 189 с.

Наведено теоретичний матеріал і лабораторні роботи з дослідження обертових електричних машин: асинхронних двигунів і генераторів, синх-ронних двигунів і генераторів. У додатках наведено технічні дані асинхронних двигунів сучасних серій.
Лабораторний практикум призначений для студентів зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» вищих навчальних закладів ІІ-ІV рівнів акредитації. Може бути корисним фахівцям, які працюють у галузі проектування, ремонту та експлуатації електричних машин.

Рецензенти:

Тиховод С.М., д.т.н., доцент, завідувач кафедри теоретичної і загальної електротехніки, Запорізький національний технічний університет
Назаренко І.П., д.т.н., професор кафедри «Електротехнології і теплові процеси», декан факультету енергетики і комп’ютерних технологій, Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного

 


 

 Практикум ПР ОЕП 2020_ТИТ УДК 631.3-83 (075.8)

Дозвіл до впровадження та видання надано Вченою радою факультету енергетики і комп’ютерних технологій Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного (протокол №10 від «28» травня 2020 р.)

Постнікова М. В., Квітка С. О., Нестерчук Д. М. Основи електропривода : практикум, ч. 1. Мелітополь : Люкс, 2020. 259 с.

Практикум представляє собою збірник практичних робіт, прикладів їх виконання. До кожної практичної роботи приведені стислі теоретичні відомості, приклади рішень проілюстровані графіками і поясненнями, що сприяє більш глибокому засвоєнню теоретичного матеріалу курсу «Основи електропривода» і придбанню навиків його практичного застосування.
Практикум з дисципліни «Основи електропривода» призначений для студентів зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» вищих навчальних закладів ІІ-ІV рівнів акредитації.

Рецензенти:

Островерхов М.Я., д.т.н., професор, завідувач кафедри теоретичної електротехніки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
Діордієв В.Т., д.т.н., професор, завідувач кафедри електроенергетики і автоматизації Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного

 


 

 k6 УДК 621.38 (075)

Дозвіл до впровадження та видання надано Вченою радою факультету енергетики і комп’ютерних технологій Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного (протокол №8 від «11» березня 2020 р.)

Квітка С.О. Основи електроприводу: лабораторний практикум, Ч.1 / С.О. Квітка, М.В. Постнікова, О.М. Речина. – Мелітополь: Видавничо-поліграфічний центр «Люкс», 2020. – 165 с.

У лабораторному практикумі систематизований і викладений теоретичний та методичний матеріал, який охоплює практичні питання дослідження механічних та електромеханічних характеристик електродвигунів постійного і змінного струму та способів регулювання їх швидкості при різному характері навантаження. Структура кожної лабораторної роботи, їх зміст, ілюстрації теоретичного матеріалу роблять лабораторний практикум зручним для самостійного опрацювання матеріалу студентами як денної, так і заочної (дистанційної) форми навчання.
Лабораторний практикум з дисципліни «Основи електроприводу» призначений для студентів зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» вищих навчальних закладів ІІ-ІV рівнів акредитації.

Рецензенти:

Островерхов М.Я., д.т.н., професор, завідувач кафедри теоретичної електротехніки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
Діордієв В.Т., д.т.н., професор, завідувач кафедри електроенергетики і автоматизації Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного

 


 

 k6 УДК 631.371:621.313 (076.5)

Гриф надано методичною комісією енергетичного факультету Таврійського державного агротехнологічного університету (протокол №8 від «24» квітня 2019 р.)

Електричні машини: машини постійного струму і трансформатори. Навчальний посібник для виконання лабораторних робіт / С.О. Квітка, С.В. Галько, О.В. Ковальов. – Мелітополь: Видавничо-поліграфічний центр «Люкс», 2019. – 167 с.

Наведено теоретичний матеріал і лабораторні роботи з дослідження статичних та обертових електричних машин: силових та спеціальних тран-сформаторів, генераторів та двигунів постійного струму незалежного та паралельного збудження. У додатках наведено технічні дані сухих силових трансформаторів з литою ізоляцією та електродвигунів постійного струму.
Навчальний посібник призначений для студентів зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» вищих навчаль-них закладів ІІ-ІV рівнів акредитації. Може бути корисним фахівцям, які працюють у галузі проектування, ремонту та експлуатації електричних машин.

Рецензенти:

Тиховод С.М., д.т.н., доцент, завідувач кафедри теоретичної і загальної електротехніки Запорізького національного технічного університету
Назаренко І.П., д.т.н., професор, завідувач кафедри електротехнологій і теплових процесів Таврійського державного агротехнологічного університету

 


 

 k6 УДК [621.317.7+006.91] (076.5)

Рекомендовано методичною комісією енергетичного факультету Таврійського державного агротехнологічного університету (протокол № 8 від «24» квітня 2019 р.)

Практикум з дисципліни «Контрольно-вимірювальні прилади з основами метрології»: навчальне видання / Д. М. Нестерчук, М. В. Постнікова. – Мелітополь: Видавничо-поліграфічний центр «Люкс», 2019. – 100 с.

Практикум з дисципліни «Контрольно-вимірювальні прилади з основами метрології» призначений для проведення практичних робіт на основі вивчення теоретичного матеріалу з курсу «Контрольно-вимірювальні прилади з основами метрології» для підготовки здобувачів ступеня вищої освіти «Бакалавр» зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» та для викладачів при підготовці до практичних робіт.
В практикумі зібраний, систематизований та наочно викладений теоретичний і методичний матеріал, який охоплює практичні питання методології електричних вимірювань та опрацювання отриманих результатів експериментів. Структура кожної практичної роботи, їх зміст є методично обґрунтованими та роблять посібник зручним для самостійного опрацювання матеріалу студентами, як денної, так й заочної (дистанційної) форм навчання.

Рецензенти:

Назаренко І.П., д.т.н., професор, завідувач кафедри електротехнологій і теплових процесів, Таврійський державний агротехнологічний університет
Лобода О.І., к.т.н., старший викладач кафедри електроенергетики і автоматизації, Таврійський державний агротехнологічний університет

 


 

ТОЕ УДК [621. 3.01.001 (075.8]

Гриф надано Вченою радою Таврійського державного агротехнологічного університету (протокол № 3 від 30 жовтня 2018 р.)

Теоретичні основи електротехніки, частина 3: навчальний посібник для виконання лабораторних робіт / І.О. Попова, С.Ф. Курашкін, О.Ю. Вовк, Попрядухін В.С. – Мелітополь: Видавничо-поліграфічний центр «Люкс», 2018. – 245 с.

У навчальному посібнику зібраний, систематизований та викладений теоретичний і методичний матеріал, який охоплює практичні питання нелінійних кіл постійного струму, магнітних кіл при постійних потоках і синусоїдній напрузі, перехідні процеси в колах постійної і змінної ЕРС, кола з розподіленими параметрами і аналіз електромагнітного поля та опрацювання отриманих результатів експериментів. Структура кожної лабораторної  роботи, їх зміст та ілюстрації теоретичного матеріалу, є методично обґрунтованими та роблять посібник зручним для самостійного опрацювання матеріалу студентами як денної, так й заочної (дистанційної) форми навчання.

Навчальний посібник призначений для викладачів при підготовці до лабораторних робіт з дисципліни «Теоретичні основи електротехніки, частина 3», а також для студентів вищих навчальних закладів при підготовці здобувачів ступеня вищої освіти «Бакалавр» зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».

Рецензенти:

Черенков О.Д., д.т.н., професор кафедри біомедичної інженерії та теоретичної електротехніки Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка
Назаренко І.П., д.т.н., професор, декан енергетичного факультету, завідувач кафедри «Електротехнології і теплові процеси», Таврійський державний агротехнологічний університет.
Яковлєв В.Ф., к.т.н., професор, завідувач кафедри електротехнічних систем в АПК та фізики, Сумський національний аграрний університет.

 


 

ЕТМ УДК 621.38 (075)

Гриф надано Вченою радою Таврійського державного агротехнологічного університету (протокол №9  від «24» квітня 2018 р.)

Квітка С.О.   Електроніка та мікросхемотехніка: навчальний посібник для виконання лабораторних робіт / С.О. Квітка, С.Ф. Курашкін, О.В. Соломаха. – Мелітополь: Видавничо-поліграфічний центр «Люкс», 2018. – 184 с.

Наведено теоретичний матеріал і лабораторні роботи у програмі Multisim National Instruments з дослідження напівпровідникових приладів та електронних пристроїв: випрямних діодів, стабілітронів, біполярних та польових транзисторів, тиристорів, підсилювачів електричних сигналів змінного та постійного струмів, генераторів гармонійних коливань та імпульсних сигналів, імпульсних і цифрових пристроїв, виконаних на базі напівпровідникових приладів та інтегральних мікросхем, випрямлячів, згладжувальних фільтрів, стабілізаторів напруги, керованих випрямлячів, конверторів.

Посібник призначений для студентів зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» вищих навчальних закладів ІІ-ІV рівнів акредитації. Може бути корисним фахівцям, які працюють у галузі експлуатації та ремонту електронних систем.

Рецензенти:

Островерхов М.Я., д.т.н., професор, завідувач кафедри «Теоретична електротехніка», Національний технічний університет України «Київський політехнічний університет імені Ігоря Сікорського»
Тиховод С.М., д.т.н., доцент, завідувач кафедри «Теоретична і загальна електротехніка», Запорізький національний технічний університет
Діордієв В.Т., д.т.н., професор, завідувач кафедри «Електроенергетика і автоматизація», Таврійський державний агротехнологічний університет

 


 

УДК [621.317.7+006.91] (076.5)

Гриф надано Вченою радою Таврійського державного агротехнологічного університету
(протокол № 9 від «24» квітня 2018 р.)

Нестерчук Д.М. Контрольно-вимірювальні прилади з основами метрології: навчальний посібник для виконання лабораторних робіт / Д.М.Нестерчук, С.О. Квітка, С.В. Галько. – Мелітополь: Видавничо-поліграфічний центр «Люкс», 2018. – 172 с.

У навчальному посібнику зібраний, систематизований та наочно викладений теоретичний і методичний матеріал, який охоплює практичні питання методології електричних вимірювань та опрацювання отриманих результатів експериментів. Структура кожної лабораторної роботи, їх зміст та наочна ілюстрація теоретичного матеріалу схемами вимірювання електричних величин є методично обґрунтованими та роблять посібник зручним для самостійного опрацювання матеріалу студентами, як денної, так й заочної (дистанційної) форм навчання.
Навчальний посібник призначений для викладачів при підготовці до лабораторних робіт з дисципліни «Контрольно-вимірювальні прилади з основами метрології», а також для студентів вищих навчальних закладів при підготовці здобувачів ступеня вищої освіти «Бакалавр» зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».

Рецензенти:

Островерхов М.Я., д.т.н., професор, завідувач кафедри «Теоретична електротехніка», Національний технічний університет України «Київський політехнічний університет імені Ігоря Сікорського»
Тиховод С.М., д.т.н., доцент, завідувач кафедри «Теоретична і загальна електротехніка», Запорізький національний технічний університет
Діордієв В.Т., д.т.н., професор, завідувач кафедри «Електроенергетика і автоматизація», Таврійський державний агротехнологічний університет

 


 

ЕТМ УДК 621.375

Гриф надано МОН. Витяг з протоколу Науково-методичної ради Державної установи «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта» від 19.05.2017 №5».

Квітка С.О. Електроніка та мікросхемотехніка: посібник для виконання лабораторних і практичних занять / С. О. Квітка, Ю. М. Федюшко, Н. Г. Косуліна, С. О. Мороз; ХНТУСГ. – X.: ФОП Мезіна В. В., 2017.-244 с.

Наведено методику та приклади розрахунку основних вузлів електронних пристроїв, що використовуються в системах енергетики і автоматизованих системах керування технологічними процесами сільськогосподарського виробництва.

Наведено лабораторні роботи з використанням програми Electronics Workbench з дослідження напівпровідникових приладів та електронних пристроїв: випрямних діодів, стабілітронів, біполярних та польових транзисторів, тиристорів, підсилювачів електричних сигналів змінного та постійного струмів, генераторів гармонійних коливань та імпульсних сигналів, імпульсних і цифрових пристроїв, виконаних на базі напівпровідникових                  приладів та          інтегральних мікросхем, випрямлячів, згладжувальних фільтрів, стабілізаторів напруги, керованих випрямлячів, конверторів.

Для студентів зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» вищих навчальних закладів II – IV рівнів акредитації Може бути корисним фахівцям, які працюють у галузі експлуатації та ремонту електронних систем.

Рецензенти:

Піротті Є. Л., д.т.н., професор кафедри комп’ютерної математики та математичного моделювання, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»
Кунденко М.П., д.т.н., професор, завідувач кафедри інтегрованих електротехнологій та процесів, Харківський Національний технічний університет сільського господарства

 


 

На головну: Підручники, навчальні посібники, навчально-методична література