На кафедрі електротехніки і електромеханіки імені професора В.В. Овчарова під керівництвом  к.т.н., доцента Ірини Попової продовжує свою роботу студентський науково-дослідницький гурток «Розробка та удосконалення ресурсоенергозберігаючих пристроїв в АПК».

В рамках роботи гуртка здобувачі вищої освіти беруть участь в науково-практичних конференціях, де представляють доповіді за тематикою наукової роботи.

Так, 30 вересня 2021 року в місті Переяслав на базі державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди Радою молодих учених для наукових співробітників, викладачів ВНЗ, докторантів, аспірантів і студентів була організована Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Тенденції та перспективи розвитку науки і освіти в умовах глобалізації».

В конференції взяли участь здобувачі вищої освіти Максим Іванов і Сергій Щербаков. Гуртківці представили на конференцію доповідь на тему «Розробка системи керування силовим електрообладнанням ділянки підготовки молока до сквашування цеху з виробництва твердого сиру». Наукова робота стала логічним продовженням досліджень, проведених у студентському науковому гуртку, оскільки для побудови системи керування силовим електрообладнанням ділянки підготовки молока до сквашування в процесі виробництва твердого сиру необхідно розробити структуру і функційні зв’язки між робочими машинами технологічного процесу з виробництва сиру, асинхронними двигунами електроприводів і засобами контролю та керування системи керування електрообладнанням. Це потребує не тільки використання сучасних засобів керування електроприводами, а і удосконалення засобів контролю, діагностування режимів роботи і захисту асинхронних двигунів ділянок цеху з виробництва твердого сиру.

За результатами конференції була опублікована стаття у збірнику наукових праць державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди у Переяславі. Під час написання статті автори керувались принципами академічної доброчесності, такими як чесність, порядність у виконанні своїх обов’язків, довіра, справедливість, повага, відповідальність тощо. Здобувачі вищої освіти – учасники конференції отримали сертифікати.

Ірина Попова,
доцент, керівник гуртка