Лабораторія  електричного освітлення та опромінення  призначена  для підготовки фахівців, здатних виконувати завдання з проектування, монтажу і експлуатації установок електричного освітлення та опромінення  в сільськогосподарському виробництві.

Метою дисципліни «Електричне освітлення та опромінення» є навчання студентів фізичної природи оптичного випромінювання, його взаємодії із живою природою, будови і принципом дії штучних джерел оптичного випромінювання та напрямів їх застосування в сільському господарстві.

В лабораторії  електричного освітлення та опромінення згідно з робочою програмою студенти виконують 7 лабораторних робіт. ЛР1 – Дослідження конструкції та основних характеристик світильників. ЛР2 – Дослідження експлуатаційних характеристик ламп розжарювання. ЛР3 – Дослідження роботи люмінесцентних ламп в схемах з різними баласними опорами. ЛР4- Дослідження режимів роботи дугової ртутної люмінесцентної лампи високого тиску типу ДРЛ. ЛР5 – Дослідження  напівпровідникових пускорегулюючих апаратів (ПРА) для газорозрядних ламп. ЛР6- Дослідження режимів роботи установок ІЧ-обігріву та УФ- опромінення молодняку типу «Луч». ЛР7 – Дослідження систем автоматичного управління вуличним освітленням.

Пропоновані лабораторні роботи повинні допомогти студентам оволодіти певними знаннями та навичками щодо засвоєння основних положень дисципліни «Електричне освітлення та опромінення»