Консультація – слово латинського походження. У перекладі воно означає “допомогу радою” (рада фахівця з якого-небудь питання, рада знаючої особи). Поняття та зміст консультації більш ємнісне, тому що крім того, що це форма роботи зі студентами, вона, у той же час, є дієвою формою їхнього морального виховання. Консультації активно сприяють виробленню таких важливих якостей, як дисциплінованість, працьовитість, цілеспрямованість, прагнення до пошуку істини, таких необхідних для сучасного фахівця високої кваліфікації.

    Викладачі кафедри проводять навчальну консультацію у формі співбесіди індивідуально зі студентами чи з групами у позанавчальний час згідно графіку або у разі потреби – після вивчення розділу програми, у процесі вивчення і особливо під час підготовки до іспитів, написання курсових, дипломних робіт.

     Групові консультації, як правило, проводяться як настановні перед заліками, іспитами, семінарами, при підготовці до написання курсових і контрольних робіт, при проведенні додаткових занять з іноземними студентами. У процесі групового консультування викладач має визначити проблему, яку намагаються розв’язати студенти, з’ясувати їх очікування від сумісної взаємодії, визначити розмаїття підходів до її розв’язання, надаючи тим самим можливість обирати стратегії розв’язання кожному з тих, хто прагне отримати консультацію.