Сьогодні кафедру очолює  кандидат технічних наук, доцент, Постол Юлія Олександрівна.

  Кафедра «Електротехнології і теплові процеси» була створена 26 серпня 2015 року згідно з  наказом № 374-ОД ректора університету шляхом об’єднання кафедр «Гідравліки і теплотехніки» та «Електрифікованих технологій АПК».

  Кафедра «Електротехнології і теплові процеси» є однією з базових кафедр енергетичного факультету. Організована вона була у 1952 році. В 1953 р. відбувся перший випуск інженерів – електриків кількістю 68 осіб. Вже в 1958-1959 роках виконувалась навчальна робота на 4 –х факультетах.

В 1988 році кафедра змінила назву і стала називатися «Електротехнологія», в 1999 – «Енергетика», а з 2007 року кафедра має назву «Електрифіковані технології АПК». Кафедра «Електрифіковані технології АПК» є випускаючою кафедрою, яка готовить інженерів – енергетиків за ОКР «Бакалавр», «Спеціаліст», «Магістр».

На кафедрі електротехнології і теплові процеси працює 14 співробітників 9 викладачів, серед яких 1 професор, 7 доцентів,  старший викладач, аспірант та навчально-допоміжний персонал.

Навчальний процес на кафедрі ЕТ АПК постійно вдосконалюється та має практичну направленість. На кафедрі в комп’ютерному класі демонструються мультимедійні програми та вивчаються системи автоматизованого проектування з розрахованими програмами. Багатофункціональне використання ЕОМ в учбовому процесі дозволяє покращити якість навчання студентів.

З метою підвищення рівня фахової підготовки випускників, колектив плідно співпрацює з технікумами, коледжами, виробничими організаціями, обласними енергетичними компаніями, на базі яких функціонують і створюються її філії.
Кафедра має широкі міжнародні зв’язки з навчальними та науковими закладами Беларусі, Казахстану, США, Канади.

Кафедра підтримує тісні стосунки, на підґрунті спільних наукових та навчально-виховних інтересів, з Харківським національним технічним університетом імені Петра Василенка, Національним університетом біоресурсів і природокористування України, Полтавською державною аграрною академією. Співробітники кафедри є постійними учасниками науково-практичних конференцій, що проводяться на базі даних ВНЗ, проводяться спільні наукові дослідження з вивчення впливу електромагнітних полів різної природи на біологічні об’єкти сільськогосподарського призначення. На базі цього кафедрою розроблено біля п’яти новітніх технологій в рослинництві та тваринництві.

На кафедрі є аспірантура та докторантура за спеціальністями 05.09.03 – Електротехнічні комплекси і системи, та 05.11.17 – Біологічні та медичні прилади і системи.