25 вересня 2022 року – Мелітополь відзначає чергову річницю – День міста. Заступник декана факультета економіки та бізнесу ТДАТУ Олена Васильченко поділилася чому обрала Мелітополь, та як святкували День рідного міста багато років тому.

“Одного разу мама спитала мене, у якому місті країни я б хотіла жити. Я їй відповіла, що, якщо не в Києві, то у Мелітополі. Київ – тому, що там пройшли найцікавіші роки мого життя – студентські, Мелітополь – бо це моє рідне, й таке затишне місто!” – зазначила Олена Олегівна.

У різні роки святкування Дня народження було пов’язано з різними подіями. Доволі тривалий час святкові заходи відбувались на День машинобудівника, адже Мелітополь по праву вважався містом машинобудівників. І це було не тільки свято Дня народження, але й свято професіоналів своєї справи, людей, які усе своє життя віддавали справі машинобудування в країні.
Пізніше, декілька років поспіль,

День народження святкували 12 вересня, в день шанування Великого князя Олександра Невського – талановитого полководця, дипломата, мудрого та сильного правителя, який усі сили поклав на захист рідної Землі від іноземних загарбників. А Православна Церква прославила князя за лагідне служіння ближнім і милостиву допомогу, надану народу в часи важких випробувань і поневірянь. До того ж один з найголовніших храмів міста носить ім’я цієї людини.

Але, оскільки 12 вересня – фіксована дата, то зручніше б було святкові заході проводити у вихідні.

Тепер свій День народження місто святкує в останню неділю вересня.

Мелітополь – це найпривітніше та найінтеркультурніше місце, де живуть такі різні, але такі рідні люди! Із року в рік місто ставало все кращим та більш сучаснішим.

Це свято об’єднувало усіх мешканців та гостей Мелітополя й демонструвало, чого мелітопольці досягли за рік.

Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного щорічно долучався до святкування. Локація нашого Університету завжди яскраво доповнювала і підсилювала атмосферу свята. Кожен факультет представляв мешканцям міста стенди зі своїми здобутками, інформацією про спеціальності університету та цікаві фото. Представники факультетів із запалом та цікавістю розповідали про свої досягнення, цікавість і важливість навчання. Біля виставок факультетів можна було скуштувати смачні яблука, послухати про технологію виробництва продуктів, яку опановують наші студенти на практичних заняттях.

Фанати науки могли подивитись на фізичні досліди з електричними приладами та дізнатися принципи їх роботи. Вас колись цікавило, яким чином поливають гектари полів, або як готують попкорн? Що важливо, на виготовлення попкорну можна було не лише подивитись, а й спробувати його на смак. ТДАТУ встановлював яскраві фотозони, біля яких кожен бажаючий міг зробити пам’ятне фото.

Сьогодні Університет вітає своє рідне місто по-особливому!

Ми обов’язково перетворимо минулий час на теперішній та майбутній!

Ми обов’язково піднімемо жовто-блакитні прапори на площі над нашим містом, над головним корпусом нашого Університету, розвісимо їх на наших будівлях та наших вулицях! Й наступний День міста ми відсвяткуємо у нашому чудовому парку.

Олена Васильченко,
заступник декана
та студентська рада ФЕБ

Пригадаймо, як відзначали День міста студенти ФЕБ та інших факультетів ТДАТУ ще зовсім нещодавно.