Організація навчального процесу для студентів відповідного напряму підготовки та освітньо-кваліфікаційного рівня здійснюється у відповідності з державними освітніми програмами за нормативними документами Міністерства освіти та науки України. Вона враховує можливості сучасних інформаційних технологій, інноваційні засоби навчання та контролю знань, досвід вітчизняної та зарубіжної вищої школи.

Вступна кампанія відбуваєтся за напрямками підготовки, згідно постанови № 266 від 29 квітня 2015 р. “Про затвердження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти“.

Факультет економіки та бізнесу здійснює підготовку фахівців за наступними напрямами підготовки:
051 – «Економіка»
071 – «Облік і оподаткування»
072 – «Фінанси, банківська справа та страхування»
073 – «Менеджмент»
074 Публічне управління та адміністрування
075 – «Маркетинг»
076 – «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»

І. Напрям підготовки 051 – «Економіка»

Спеціальність «Економіка» є новою на факультеті економіки та бізнесу Таврійського державного агротехнологічного університету, за якою вперше проводиться набір на престижну спеціалізацію «Міжнародна економіка та зовнішньоекономічна діяльність».

Програма підготовки передбачає вивчення іноземної мови протягом усього терміну навчання, а з 3-го курсу – другої іноземної мови, опанування організаційно-правовими та обліково-фінансовими механізмами здійснення експортно-імпортних операцій, митної справи, вивчення діяльності міжнародних компаній, фінансових та торговельних організацій.

Студентам магістратури передбачено викладання предметів англійською мовою, проведення конференцій за участю представників міжнародних компаній в Україні, можливість отримання подвійного диплома Європейського університету.

Після закінчення навчання за спеціальністю випускники можуть працювати:

– на спільних та іноземних підприємствах, комерційних підприємствах, які здійснюють свою діяльність як на території України, так і за кордоном; визначена діяльність пов’язана з міжнародною торгівлею, митницею, укладанням міжнародних договорів та контрактів;
– на вітчизняних підприємствах у відділах зовнішнь-оекономічної діяльності, маркетингу, плановому та фінансовому відділах;
– в інвестиційних фондах, компаніях, спеціалізованих фінансових установах, які представляють інтереси іноземних інвесторів, товаровиробників;
– в іноземних представництвах, філіях, відділеннях підприємств усіх форм власності.

Практична підготовка у відділах зовнішньо-економічної діяльності підприємств та стажування за кордоном сприятимуть успішному працевлаштуванню випускників як в Україні, так і поза її межами.

ІІ. Напрям підготовки 071 – «Облік і оподаткування»

Спеціальність «Облік і оподаткування» є універсальною та професійно спрямованою. Вона відповідає вимогам підготовки фахівців з обліково-аналітичної, контрольно-ревізійної, податкової діяльності, що забезпечує фінансово-інвестиційну стабільність суб’єктів господарювання та бюджетної сфери.

Фахівці спеціальності «Облік і оподаткування» можуть обіймати посади:

– начальника планового-фінансового відділу звітності та бухгалтерського обліку, начальника відділу внутрішнього аудиту, головного бухгалтера Пенсійного фонду, Фонду соціального страхування, начальника державного управління фіскальної служби;
– бухгалтера-аналітика, бухгалтера з економічних питань, бухгалтера з обліку господарських операцій, фінансового аналітика, аудитора;
– бухгалтера відділу звітності та виконання бюджетів у казначействі, бухгалтера в органах влади і управління, контрольно-ревізійного управління, вищого навчального закладу, коледжу, благодійного товариства;
– консультанта з обліку податків і зборів;
– викладача і наукового співробітника вищого навчального закладу і коледжу.

Забезпечення кваліфікованої підготовки майбутніх фахівців з обліку і оподаткування сприяє швидкій адаптації при роботі в престижних українських та іноземних компаніях, а також в органах державної влади та управління.

ІІІ. Напрям підготовки 072 – «Фінанси, банківська справа та страхування»

Професійна фінансова освіта в ТДАТУ за спеціальністю «Фінанси, банківська справа та страхування» в майбутньому забезпечить фінансову незалежність Вам і Вашій родині. Висококваліфіковані, досвідчені викладачі ознайомлять Вас з особливостями ведення приватного, банківського та страхового бізнесу. Ви отримаєте високий рівень знань з управління державними фінансовими установами та їх коштами.

Під час навчання студенти отримують знання з наступних дисциплін: «Гроші і кредит», «Економіка підприємств», «Фінанси», «Фінанси підприємств», «Податкова система», «Бюджетна система», «Казначейська справа», «Місцеві фінанси», «Банківська справа», «Страхування», «Фінансовий ринок», «Інформаційні системи і технології у фінансах», «Фінансовий менеджмент», «Державний фінансовий контроль» тощо.
Фахівець зі спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» підготовлений до виконання таких професійних функцій:

– фінанси суб’єктів господарювання – управління капіталом суб’єктів господарювання, організація грошових розрахунків, нарахування та сплата податків, формування та розподіл прибутку, оцінка фінансового стану підприємств, фінансове планування та прогнозування;
– державне управління – фінансове забезпечення та управління на рівні районів, міст та селищ, у сфері соціального страхування, оподаткування, казначейського обслуговування, державний фінансовий контроль;
– фінансова діяльність – проведення та обслуговування розрахунково-касових, кредитних та депозитних банківських операцій, інвестиційних, лізингових та форвардних операцій на фінансовому ринку, надання страхових послуг, консультацій з питань фінансової діяльності, обслуговування операцій з цінними паперами.

IV. Напрям підготовки 073 – «Менеджмент»

Спеціальність менеджмент навчить тебе: продавати послуги, керувати персоналом, укладати угоди, прогнозувати динаміку попиту на продукцію підприємства, планувати й прогнозувати діяльність організації, об’єднувати всі види ресурсів, організовувати колективну працю з досягнення місії підприємства, приймати обґрунтовані управлінські рішення, організації ділових контактів корпоративної організації з зовнішнім середовищем.

Ти можеш стати:

  • менеджером організації;
  • менеджером зовнішньоекономічної діяльності;
  • бренд-менеджером;
  • інтернет-менеджером;
  • арбітражним управлінцем;
  • менеджером персоналу;
  • PR-менеджером;
  • фінансовим менеджером;
  • менеджером туристичної та готельної індустрії

Молодь вибирає кар’єру управлінця високими технологіями – і це МЕНЕДЖМЕНТ!

V. Напрям підготовки 075 – «Маркетинг»

Маркетолог є однією з найперспективніших професій, яка користується попитом на ринку праці, а також є модною, престижною і високооплачуваною. Маркетолог – це ключова фігура успішного бізнесу. Він знає, як створити бренд, правильно провести рекламну кампанію, вдосконалити товар та донести його суть і користь до споживача.

Тому маркетолог – це стратег і тактик на ринковому полі бою. Фахівці з маркетингу працюють у виробничих, торговельних і консультаційних фірмах, рекламних і маркетингових агентствах, некомерційних організаціях і підприємствах послуг. Навчальні плани спеціальності повністю відповідають вимогам роботодавців і насичені сучасними дисциплінами.

Посади майбутнього маркетолога:
– Бренд-менеджер
– Менеджер з логістики
– Менеджер з маркетингу
– Менеджер зі зв’язків з громадськістю (PR)
– Менеджер з реклами
– Менеджер з маркетингових досліджень
– Маркетинговий аналітик

Маркетолог – це фахівець ХХІ століття. Саме таких випускників-маркетологів, потрібних різним сферам і галузям економіки, готує кафедра маркетингу ТДАТУ.

VI Напрям підготовки 076 – «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»

Навчальні програми спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» відповідають вимогам практичної діяльності та адаптовані до умов ведення бізнесу в Україні.

Унікальність фахівців даної спеціальності полягає у тому, що вони потрібні у всіх сферах діяльності, на підприємствах будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у тому числі торговельних.

Високоякісна різнопланова еконо­мічна підготовка надає реальну можливість випускникам відкривати власні підприємства і успішно займатися  бізнесом.

Фахівці спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» можуть обіймати керівні посади на підприємствах (підприємницьких фірмах, торговельних підприємствах), посади спеціаліста та головного спеціаліста торговельного підприємства, головного економіста (радника, консультанта або аналітика з економічних питань), економіста з праці, економіста з планування, економіста з бухгалтерського обліку та аналізу господарської діяльності, економіста з фінансової роботи, економіста з маркетингу, наукового співробітника проектно-дослідної установи, викладача вищого навчального закладу тощо.