11 червня у місті Київ на території Науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти (НМЦ) МОН України відбувся другий етап щорічного Всеукраїнського конкурсу «Агрополітичні дебати». Конкурс проводиться за підтримки проєкту «Німецько-український агрополітичний діалог».

На захід з’їхалась еліта студентів-аграріїв з усіх куточків країни, переможці першого етапу конкурсу, що проводився на базі рідних закладів освіти.

За результатами першого етапу конкурсу, що відбувся 26 травня, представляти ТДАТУ честь випала студенту четвертого курсу механіко-технологічного факультету Кирилу Кузьміну. Спільним рішенням було утворити команду зі студентів півдня України, у склад якої ввійшли представники таких навчальних закладів як Миколаївського національного аграрного університету (МНАУ), Технолого-економічного коледжу МНАУ, Херсонського державного аграрно-економічного університету та безпосередньо Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.

За добу до дебатів методом жеребкування було визначено питання, яке мала дебатувати наша команда – «Виробництво аграрної сировини або переробка – виклики і можливості (в контексті експорту та забезпечення внутрішнього споживання)», а також позиція, яку має відстоювати команда – «надати пріоритет переробці».

Спочатку до всіх учасників з дуже цікавою лекцією на тему «Сучасні тенденції на світових аграрних ринках і виклики для аграрного сектора і аграрної політики України» звернувся старший науковий співробітник відділу аграрних ринків інституту ІАМО доктор наук Олександр Перехожук.

Після повторного озвучення правил, розпочалися агрополітичні дебати. Наша команда, виступаючи першою, поставила високу планку для наступних. Студенти гідно відстоювали свою позицію, наводили аргументи, вели справжній політичний діалог. Нашій команді вдалося переконати присутніх у правоті своєї позиції, проте не вдалося отримати найвищі бали від експертів. Наша команда зайняла почесне четверте місце, серед більш як 20 аграрних ЗВО. Дуже достойний результат.

За 2 дні перебування на конференції конкурсанти здобули багаж нових знань, досвіду, практичних навичок та знайомств.

Вітаємо Кирила Кузьміна з гідним виступом у другому етапі Всеукраїнського конкурсу «Агрополітичні дебати». Бажаємо успіхів у наступних кроках. Дякуємо представникам НМЦ за привітний прийом та організацію такого цікавого заходу.

Через карантинні обмеження закордонні експерти не змогли приїхати до Києва, тому робота журі, як і весь захід, транслювався за допомогою платформи Zoom.

Єлизавета Семенюк,
голова інформаційного сектору студради ТДАТУ